Konu: Anadolu
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13. August 2014, 10:03 PM   #17
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Galip yetkine yazdiginizi okuduktan sonra sorularimdan vazgectim. Bunlar sizin kisisel kanatleriniz oldugunu bunuda adini tam hatirlamadigim pasifikten ortaasyaya 2000 yillim turk tarihi kitabina dayandirdiginizi ve yasamsal cevresel olarak baktiginizi anladim. Ancak ben de tarihci degilim sizin gibi yorumlarim sadece. Roux un kitabinda turklerin hangi kavimleri turklestirdigi isim olarak yazmiyorsa bu onun yanlisligidir. Sizin ki ise bunu sorgulamadan aktarmaktir.

Galip yetkin ile konusurken kurani yasam tarzindan bahsrttim oda acikla dedi bende kendisine sen en az benim kadar biliyorsun diyerek aciklamadim cunku ozel bir arastirmam yok.
Bildigim yada hatirladigim tek sey. Ey insanlar sakin ola aizin icin hazirladigim sisteme mudahale etmeyin yoksa zararini siz gorursun mealinde bir ayet. Ekolojik sistem ile duzgun bir iletisim kurun yani hirslarinizdan dolayi orman yok etmeyin golleri kurutmayin ki o belgenin iklimi drgisip zarara ugramayin. Sakin hayvanlari bos yere yok etmeyin turler onemlidir yok ederseniz siz zarali cikarsiniz. Sakin size koydugum toplumsal yasalari cignemeyin ki zarar gormeyin.
Yani kanit .
Turkluk bir irk degildir kultur demek tabiata aykiri ve roux un buna verdigi bilimsel bir yanitida yoktur. Turklestirdigi kavimlerin hangileri oldugu ve bu kavimlerin daha obceki durumlari ile ilgili bilgi bilimsel degildir buda yazar yakismiyor.

Tarih hakkibda konusuyorasaniz kanit gerekir kanit yoksa o tarih degil yorumdur. Aynen bir yazarin yaptigi gibi ki o yazsri hicbir tarihci kayda deger bulmuyor.
Size gercek bir anektod. Turk asgari atesesi ingilterede bir davette oranin lordlar kamarasi biri cikip diyorki albaya siz saf turksunuzdur herhalde. Albayin cevabi bizde sadece Ingiliz ve Arap Atlari saftir.
Bu cumle saf irk olmadigini anlatan bir cumledir ve bence yeterlidir.

Turk dediginiz kavram ise;
Reha turkkan dedigi gibi ki aynen katiliuorum

1 Kultur olarak kendisini turk kulturune ait oldugunu hisseden
2 Tarihi gecmis olarak turk tarihinin icinde kendini kabul eden
3 Kan bagi olan
4 Aidiyet olarak Turklugu hisseden
5 Bu maddeyi hayirlayamadim bukunca yazariim

Bu 5 maddeden 3 saglaniyorsa bu kisi Turktur. Bende aynen katiliyorum

yazim hatalari tlf dan kaynaklaniyor kusura bakmayin bilgi sayarim uokta

Konu kuman tarafından (13. August 2014 Saat 10:06 PM ) değiştirilmiştir.
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla