Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22. October 2010, 10:23 PM   #14
Toslunba
Uzman Üye

Toslunba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 90
69 Mesajina 159 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Toslunba is on a distinguished road

Hakkaniyet kardeşim ,aslındaikimizde biliyoruzki ben ulul emir değilim. Anlatmak istediğim şey şu. Birisi çıkıp ben ulul emirim dedi ,bu hususta nasıl karar vereceğiz. Ulul emiri bizim tayin etmemiz için bizim ulul emirden daha büyük olmamız gerekki bu ulul emirdir yada değildir diyebilelim. Bir kişiye doçent ünvanını profösör verir. Hiçbir asistan doçent tayin edemez. Benim ulul emir olmadığımı ispatlamak için sorduğun sorular çok yetersiz sorular. Bir tıp profösörünün o makama gelmek için döktüğü alın terinin onda biri ile saydığın şartların tamamı kazanılır. Dön geri ilahiyat fakülteleri senin kriterlerine uygun yüzlerle dolu. Ama bilmem aralarında ulul emir varmı? Kaldıki ulul emir .... şartları karşılayandır derseniz o şartları sağlamak için alınteri döken ve muhtemelen şartları görünürde karşılayan riyakar yığınlar elde edersiniz. Ulul emir olduğu söylenen bir kişi için bir başkası ulul emir değildir derse elinizde sağlam bir deney raporu bulunmalıki tartışmalara hakikat kurban gitmesin. Oysa Allahla insan arasındakileri deneylemek ,gönüllerin gizlerini bilmek ve bunu belgelemek gibi bir imkanımız yok. Buradan benim anladığım ulul emirin Halktan çok enfüsle ilgili bir kavram olduğu.

Selametle kalın.

Konu Toslunba tarafından (22. October 2010 Saat 10:27 PM ) değiştirilmiştir.
Toslunba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Toslunba Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
hiiic (23. October 2010), Miralay (23. October 2010)