Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. June 2014, 07:32 PM   #2
Araştıran
Uzman Üye

Araştıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 83
41 Mesajina 74 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
Araştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud ofAraştıran has much to be proud of

114 hareketinin 5. videosunda kafama şu takıldı:Salat vakitleri o zamanki arap coğrafyasına göre düzenlenmiştir diyor Hakkı hocam ama şimdiki sosyal yaşama göre değil ,o halde yeniden düzenlenmeli ve günümüze uygun hale getirilmeli diyor.
Kafama takılansa şu Kuranın mesajı tüm zamanlara gönderildiyse Salat zamanlarının güncellenmesi tüm zamanlara hitabına gölge düşürmezmi?Aynı zamanda ayetlerde değişmez olmazmı?
Onun haricinde dua/namaz ı çok güzel açıklamış hocam adeta orda bulunmak ve o havayı solumak istedim.Keşke İstanbulada gelsede bir tanıyabilsem,görüşsem.

Dokuz eylül ünideki konuşmasındada 1:16.00 da bir ilahiyat öğrensinin sorduğu soruya ve cevaplamasına çok içerledim.İlahiyatın durumu buysa gerçekten içler acısı.Yani Hakkı hoca öncesinde Salatı o kadar güzel açıklamasına rağmen,adeta dibine inmesine rağmen böyle bir sorunun ardındanda böyle bir yorumun gelmesini beklemiyordum.Aslında soru-cevap şeklinde akıl yürütme bile değildi!Resmen ezberlenen tekrarların son derece kötü bir ifadeyle söylenmesiydi.

Konu Araştıran tarafından (4. June 2014 Saat 07:36 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme
Araştıran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Araştıran Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (4. June 2014)