Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27. December 2015, 11:36 PM   #15
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

Biri çıkıntılık yapıp konuyu (siz milliyetçi misiniz?) sorusuyla bulandırana kadar belli bir yol kat etmiştik sanırım.
Tekrar hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Bugün kendini Ulusalcı yada ''Atatürk çü'' diye niteleyen medya organlarında çıkan insanların yada haberlerin neredeyse ihanet boyutunda Türk ve Türkiye düşmanlığı yaptığı gerçeğinden bahsediyordum.

Belki bazı arkadaşlar bu yazdıklarıma kızabilir. Bana da biri bir kaç ay öncesinde bu yazdıklarımı söylese yada bahsettiğim adamları eleştirse çok sert tepki verebilirdim. Şu an iktidarda bulunan partiye karşı duyduğum öfke bazı gerçekleri görmemi engellemiş olabilir maalesef.
Bu günkü iktidar hakkındaki düşüncelerim hala değişmedi. Aynı noktadayım. Fakat benzer düşünceleri taşıdığımı zannettiğim, görüşlerine saygı duyduğum insanlar yada medya organları meğer nerelerdeymiş de ben görememişim. İster saflık diyin, ister mallık, isterseniz bönlük. Ne derseniz aldım baş üstüne koydum.
Abarttığımı düşünenler olursa da canları sağ olsun. Fakat söz uçar yazı kalır misali herkesin önüne bin tane örnek koyarım.

Bu yazıma başlamadan on dakika önce Odatv haber sitesinde Rafael Sadi nin Türkiye-İsrail ilişkilerine dair yazdığı bir yazıyı okuyordum. Her fırsatta Türkiye yi ve Türk Milletini aşağılamaktan geri kalmayan bu meczup, yine tüm kinini kusmuş yazısında. Nerede yazıyor? Odatv.
Ulusal kanal desen İran kanalı mı, Suriye kanalı mı, Rus kanalı mı belli değil.
Cumhuriyeti bölücüler, cemaatçiler esir almış durumda. İyi ki İlhan Selçuk bu günleri görmedi.
Bunlara benzer yayın organlarının Türkiye aleyhtarlığının ( benim gibi saflar erdoğan aleyhtarlığı zannedebilir) yanı sıra bir ortak noktaları da mezhepçilik yapıyor olmaları.Aksini söyleyen olursa yayınlarını takip etsin resmen kör göze parmak yapılıyor.
Mezheplerin tümüne karşı bir duruşum olduğunu bilmeyenler benim belli bir mezhebe karşı ön yargılı olduğumu veya düşmanca duygular beslediğimi zannetmiş olabilir. Bunun yanlış olduğunu hemen belirteyim. Benim eleştirdiğim konu belli bir mezhep üzerinden Türkiye nin hem etnik hemde dini açıdan ayrıştırılmaya çalışılmasıdır. Haaa derseniz:
-birader şu mezhepler bu güne kadar Türkiye nin anasını ağlattı birazda bu mezhep ağlatsın
En azından helal olsun dilinizin altındaki baklayı nihayet çıkardınız derim.

Bu medya organlarında yapılan Türk ve Türkiye düşmanlığını hümanistlik, sol değerler, anti emperyalizm, Atatürkçülük yada yurt severlik diye bana satmaya çalışan olursa yapacağım eleştirilere de katlanmak zorunda kalır. Faşizme karşı omuz omuza diye slogan atanların her birinin kendi küçük faşistliğini yarattığını görmezden gelemem.
Tabi bazı arkadaşlar
-Bütün dünya buna inansa, bir inansa hayat bayram olsa. İnsanlar el ele tutuşsa, birlik olsa uzansak sonsuzaaaaa
da diyebilir. Onlara da Habil ve Kabil in hikayelerini bir kez daha okumalarını tavsiye ederim.

Diğer bir konu
Daha önce sitemizde Türkler ve Türk tarihi hakkında çok güzel yazılar yazıldı. Bilimsel olarak da konu üzerine duruldu. Bunlara tekrardan girmeyeceğim. Şimdiye kadar hem hukuk hemde site kurallarını göz önünde bulundurarak bu konudaki yorumlarımı tartışılabilir düzeyde tuttum. Ama yine de belirteyim Türk olmak, Türk olduğunu söylemek, Türkçü ideallere sahip olmak en büyük gurur kaynağımdır.

Konu khaos tarafından (27. December 2015 Saat 11:53 PM ) değiştirilmiştir.
khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
khaos Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (28. December 2015)