Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29. January 2013, 11:25 PM   #6
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart ORGAN Bagisi

Selam saygideger Kardeslerim,

insan yapisi ve funksiyonlari her zaman icin dikkatimi cekmistir, bu kadar mükemmel bir sekilde yaratilmis en ufak teferruatina kadar hic bir eksigi olmayan kusursuz bir yapi.

Allah'in varligina, yaratilicigina inanmayanlar ne düsünüyorlar, bu kadar mükemmel ustaca bir yaradilis tesadüf mü zannediyorlar? Hic bir tesadüf bu kadar sahane bir eser cikaramaz ortaya.

Nerdeyse konumu unutacaktim, dalip gidince insan yapisina.

Evet bu sahane vücut hayatta oldugu müddetce bir deger tasimasi lazim gelirken, lazim gelirken diyorum cünkü yeterince degerlendiremiyoruz. Ya yanlis beslenmeler, gen hastaliklari, kanli bicakli girisimler vb. bu mükemmel yapiyi nasil mahvediyor.

Hay Allah yine konumdan aciliyorum.

Organ Bagisi: Almanya'da bir kac ay oluyor tv'de politikacilarin konusmalarina kulak misafiri oldugumdan aklimda kalanlar; hastalik sigortasi ara sira sorusturmalar yapmasi lazim olacakmis, organ bagisinda bulunmak isteyenleri kayit edeceklermis. Yani insana gina getirene kadar sormalara devam edecekler: pes deyip he'lesinler diye.

Sanki mafia yetmiyormus gibi, bir de politikacilar kesildi basimiza bela olarak.

Iyi güzel, olabilir sonunda hayat kurtarmak var isin icinde, biri son nefesini verirken öbürü hayat bulabiliyor. Rabbimizin okayi varmi yokmu bilemiyecegiz, cünkü O her isimize mani olmuyor yahutta desteklemiyor. Mani olmak isteseydi Rabbimiz herhangi bir meselede, herhalde ilk önce yahudilere mani olurdu peygamberleri öldürmeye kalktiklarinda ve de hiristiyanlar Isa ( selam olsun ona ) Allah'in ogludur dediklerinde, dahasi var, sünniler ileri gidip Peygamberimizi ( selam olsun ona ) /hasa/ Allah ile ayni seviyeye getirmelerine mani olurdu. Öyle ya kim sapiklikta israr ederse, kalir sapikliklarinda.

Evet organ bagisi, ben bu ise hicte positiv gözle bakmiyorum nedense. Neden mi? Yine zenginin borusu ötecek. Insancigin birisi ölüm döseginde, cerrah kasap misali insancigin basi ucunda dalak mi ciger mi her neyse alip cikarmaya, zengin bir 80 lik hemen yan odada ( milyarlari kasada ), iki sehir uzakta 8 yasinda bir yavrucak!

Hemen ? isareti kafalarimizda, cigeri kim kapacak? Tabiiki 80 lik, parayi veren düdügü calar misali, garip yine garip para yok yasama hakki yok, kasap ile banka veriyor hükmü.

Bir de bir hanif müslüman kardesimizi düsünün, ha bu kardesimizin cigeri yada dalagi bir ebu leheb'e giderse ne olacak?

Isim ve adres ile organ bagisi daha makbul degilmi, hemde belgelerle evvelden tespit etmek, kim kime ne birakmak istiyor. Hayatta iken günahini dahi vermeye razi olmayanlari düsünüyorumda.

Bazen herhalde cok fazla düsünüyorum. Beynimin bir kac bölümünü frenlesem nasil olur?

Insanlik daha ölmemis herhalde ki yine de düsünmeye devam ediyorum, düsünmek parayla pulla degil ya

Gerci bir yönden risiko organ bagisi, olur ya, daha son nefesini vermege hevesi olmayanin dalagi ve cigeri elden gidecek olursa? Kasap her zaman kasaptir!

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla