Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12. August 2011, 01:28 AM   #5
Anonymous
Uzman Üye

Tesekkür: 627
164 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Anonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud of

Yalnızca açı doyurmak yeterli değildir diye düşünüyorum. Birisine balık verip karnını doyurduktan sonra balık tutmayı da öğretmek lazım ki tekrar acıkınca sizin elinize bakmasın.

Afrikanın bu halde olmasının sebebi oranın halkına Allah'ın bolca verdiği nimetleri(petrol, altın, elmas, bakır, kobalt, manganez, fosfat vb.) ALMAMALARI. Afrikaya Allah'ın BOLCA verdiği nimetlerin (petrol, altın, elmas, bakır, kobalt, manganez, fosfat vb.) çeşmelerinin başında kimler var? Eğer Afrikalılar yoksa (ki yok) bu Afrikalıların cahilliğindendir. Onların başkalarının kuklası olup birbirlerini yiyip bitirmelerindendir. Kalanları da kan emici vampirlerin ek besin kaynağı.

İnsanları beslemekle kalmayıp hem beslediklerinizi hem de BESLEYEBİLECEK DURUMDA OLANLARI uyandırmak gerektiği gibi beslenenlerden uyananları da sömürgeciler karşısında yalnız bırakmamak, politik olarak desteklemek gerekiyor. Sizin de farkettiğiniz gibi sömürülene yardım göndermenin sonu yoktur. Güçlü ve fazla sayıda parazitleri olan canlılar ne kadar beslenirse beslensinler gelişemezler.

Oradaki insanların maddi destekle birlikte büyük bir sosyal eğitim programına sokulmaları, eğitilmeleri de lazım. Örneğin yetimi doyurun ama kollayın ve eğitin de. Eğitin ki o da yetim doyurabilecek ve eğitebilecek konuma geçtiğinde o da doyursun ve eğitsin. Kısacası karın doyurmak yetmez, yanında eğitim ve destek de lazım.
Fakat Afrikada bir şeyler yapabilmek için tek kişi giderseniz üç beş kişiyi doyurabilirsiniz o da gücünüz yettiğince. Gücünüzü ne kadar zorlarsanız zorlayın az olacaktır. 30-40 yıllık hayatında 35-40 binden fazla yemek ÖĞÜNÜ tüketmiş insanlar olarak gönderdiğimiz bir kaç kuruş yerine ulaşsa bile ancak bir kişi yalnızca kaç kısıtlı öğün doyabilecek onu düşünüyorum da hep az geliyor

Ben önce burada bu işleri yapıp bilinçli, büyük ve güçlü, Halkı/Hak'kı destekleyen bir topluluk oluşturmamız ve şahıs olarak değil de topluluk olarak sorunlara daha etkili müdahale etmemiz gerekir diye düşünüyorum. Eğer Somaliye veya ülkemize veya " bizi kurtaracak yok mu" diyen herhangi bir topluma herhangi yardım edilmek isteniyorsa da topluluklar oluşturup, bilinçlendirici gönüllüler toplanıp oraya bizzat gidilip HER YÖNDEN yardım edilmeli ve politik olarak da parazitlerin yok edilmesi için çalışmalar başlatılmalı diye düşünüyorum.

Göstermelik yardım herkesin, her ülkenin ağzında hatta sömürgeciler bu tür yardım organizasyonlarının önde gelenlerinden, fakat ne hikmetse gerçek anlamda sorunların çözümü için kimse elini taşın altına koymaz. Çünkü Allah yolunda savaşmak yalnızca müminlerin özelliğidir.

Alıntı:
4:75. Size ne oldu da Allah yolunda ve "Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla!" diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz!
4:76. İman edenler Allah yolunda savaşırlar, inanmayanlar ise tâğut yolunda savaşırlar. O halde şeytanın dostlarına karşı savaşın; şüphe yok ki şeytanın kurduğu düzen zayıftır..
Anonymous isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Anonymous Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
dost1 (12. August 2011), gerçek hanif (12. August 2011), hiiic (12. August 2011), nerdogan (12. August 2011)