Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27. November 2012, 11:05 AM   #8
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
Tenzin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Beni yalnış anlamayın amacım kuranı yalanlamak değil. Ben cevap arıyorum sadece. Yani bir Tanrının var olduğuna inanıyorum. Ve eğer bu tanrı var ise yarattıklarını başıboş bırakmaz yaratmasının bir amacı vardır ve yarattıklarının bu amaca uygun davranması gerekir ve bunu yarattıklarına bildirmesi için elçilere ihtiyaç vardır(Eğer bunu mucizevi bir şekilde yaparsa herkes inanınır zaten). İşte bundan sonrasında kafam karışıyor Tamam her şey çok güzel ama bu din hangisi neye inanıcağmı bilmiyorum. Ne zaman tamam oldu galiba İslamın hakikat olduğna gönlüm razı oldu diyorum hop bir şey oluyor tekrardan başladığım noktaya dönüyorum. Altta gördüğnüz sitedeki yazı epeyce uzun. Okurmusunuz bilmem ama okursanız ve bana yardımcı olursanız sevinirim. Ve bu tür konularla ilgilenen bu tür soruların üzerine kafa yoran(İnsanın ve evrenin var oluşu ile ilgili ortaya çıkan sorular zaten ilgilenen varsa ne demek istediğmi anlamıştır. ) dostlarımız varsa bana mesaj atarak benimle iletişime geçerlerse bana gerçekten çok büyük bir iyilik yapmış olucaklar çünkü çok fazla sorum var ve tek seferde değil uzun bir süreçde halledilebilir. Yazının altındaki yorumları ve sitedeki diğer başlıklarada bir göz atmanızı tavsiye ederim. Tabi kendinizden ve imanınzdan eminseniz eğer değil iseniz hiç tavsiye etmem.

http://ateizm.blogspot.com/2007/07/k...eki-kkeni.html
Tenzin Kardesim,

eger kendini Kur'an'a verecek olursan, bu sorulari burada sormana lüzum kalmazdi. Yüce Rabbimiz Islam'dan baska dini kabul etmiyor.

Sen önce icindeki seytanlari saha disi birak, kendini Kur'an'a ver. Internette ateizm sitelerine girecegine, sayisiz Kur'an siteleri var ve eminimki aradigin her bir soruya karsilik bulacaksin. Sayet Bakara sureindeki yahudiler gibi ne renktir, nasildir diye her bir hususta sorular sormaya kalkarsan zaten isin altindan cikamazsin.

Senin gönlünden, icinden gelmeli, kendin istekli olmalisin ki Rabbim sana dogru yolu göstersin. Zanla süpheyle seytanin fesfeseleriyle zihnini bulandirirsan olmaz.

Eminim ki, sen bu sitede dahi yeterince aciklama yapmamissindir kafandaki sorulari cevaplandirmak icin.

Zannetmeki, o yukarida tavsiye ettigin ateist sitesini, ben Müslümanim, benim inancim saglam beni o siteler etkilemez diyerek girip bakanlar olsun. Böyle seylerle vakit kaybetmektense internette cok miktarda ve degerli makaleleri okumayi tercih ederler.

Iman zar atmaya benzemez, acaba o din mi bu din mi diye sormaya kalktinmi kaybinin ne olacagini sen düsün.

Hangi ateistin dili, anlatmasi, aciklamasi, ispatlamasi ALLAH'in Kitab'indan daha tesirli olabilirki?

Saygi ve selamlarimla.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla