Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29. April 2011, 09:12 AM   #4
Derin Düşünce
Uzman Üye

Derin Düşünce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 413
79 Mesajina 268 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Derin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud ofDerin Düşünce has much to be proud of

Piiirim sana da tam olarak katılamayacagım. Ancak ben katılmıyorsam beni baglayıcıdır. Çünkü kesinlik arzetmeyen konularda tefekkurden baska malzememiz yok. Oncelikle yukarıdaki yazımda İhsan hocaya cephe alıdıgımı dusunmeyiniz. Tum kitapları bende mevcut olup tum makalelerini takip ederim. Kendisinin ilmine ve emeklerine saygı duyuyorum. Ayrıca kalbim kendisine karsı sıcaktır. Kendime ornek kabul ettigim sahıslardan biridir. Velakin boyle olması katı bir taassubla onun her yorumunu hatasız kabul etmemi pesi sıra getirmez. Ben elestirmez isem onu, sen elestirmezsen beni, diğeri elestirmez seni hak ile muhabbet ile; bu gercekler nasıl cıkar gun yuzune.

Allaha gore evreni ilk yarattıgı ile suan arasında zaman farkı yoktur. İlk gün bugundur ve yarındır. Hepsi o gundur suandır. Bizler bizim zorunlu tutuldugumuz zaman kavramının icine Allahı kattıgımız icin her an farklı bir an algısı ile karsı karsıyayız. Evet besere gore acıklamak gerekirse, Allah maddeyi yarattı ve onu nasıl olursa olsun belki bir buyuk patlama ile belki direk suan hali hazırda oldugu gibi sekillendirdi. Ve bu dinamikler, beser olan bizim zaman anlayısımıza gore Kader/ölcu ile degismezlik yasası mukabilince sure gelmektedir.

Yani Allahın birkacbin yıldır yaratma gucu diye bir kavramı yoktur Piiir. Bu kavram zamanla ve mekanla sınırlı insan algısı icinde vardır. Allaha nispet etmek gerekirse bu fiili an hep bu andır. Bu benim izahımdır. Dogrusunu Allah bilir

Muhabbetle.
Rabbim! ilmimizi, anlayışımızı, imanımızi ve sıdk üzere yakinimizi çoğalt! Rabbim! gerçeğe erdirdikten sonra kalplerimizi o gerçekten saptırma; bize indinden rahmet bağışla; kesinlikle sen sonsuz bağışlarda bulunansın. Rabbim! Dünyada ve ahirette sen bizim velimizsin. Bizim canımızi müslüman olarak al ve bizi iyilere kat. Rabbim! Ayrılığa düştükleri şeyler konusunda kulların arasında en iyi sen hükmedersin. Rabbimiz bizi, suan üzerinde bulundugumuzdan daha doğru olana ulaştır.

Konu Derin Düşünce tarafından (29. April 2011 Saat 09:20 AM ) değiştirilmiştir.
Derin Düşünce isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Derin Düşünce Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Anonymous (30. April 2011), Barış (2. May 2011), gerçek hanif (29. April 2011), Miralay (29. April 2011)