Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22. December 2014, 06:00 AM   #4
lovesoft
Katılımcı Üye

Tesekkür: 11
9 Mesajina 16 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
lovesoft has much to be proud oflovesoft has much to be proud oflovesoft has much to be proud oflovesoft has much to be proud oflovesoft has much to be proud oflovesoft has much to be proud oflovesoft has much to be proud oflovesoft has much to be proud of

Alıntı:
Araştıran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
... bunlar,yoksa bunlar ahireti demi yalanlıyor? ...
Maalesef biz ayetleri çiğniyoruz. Allah (c.c.) yanına peygamberimizi ekliyoruz bu da yetmezmiş gibi peşinden şeyh/mürşid/gavs/hoca ne varsa eklemeyi marifet sanıyoruz.

Örnek tarikatlarda tevbe alırken Allah (c.c) tevbe ediyor ve yanına ben falancayı kendime şeyh edindim diyoruz. Apaçık şirk işliyoruz. Dua ederken bile önce Allah sonra şeyhimin himmetiyle diyebilecek kadar sapıttık. ( Bende bir zamanlar farkında olmadan bu şirke düştüm)

Yüce Allah (c.c) Ayeti kerimde,
"Mescidler SADECE Allah'a aittir; öyleyse Allah ile birlikte hiç kimseyi çağırmayın." 72:18 buyurmakta.

"Allah tek başına anıldığı an ahirete inanmıyanların kalpleri huzursuz olarak ürker. Fakat O'nun dışındakiler anıldığı zaman hemen yüzleri güler."39 :45

Allah (c.c) bana yeter diyebilmek gerçekten herkesin harcı değil. Bir abi ile tartışırken Allah (c.c) bana yeter deyince, hemen ahireti hatırlatması yukarıdaki ayetin tecellisi değil de nedir?

Konu lovesoft tarafından (22. December 2014 Saat 12:49 PM ) değiştirilmiştir.
lovesoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
lovesoft Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Bilgi (23. December 2014), dost1 (22. December 2014)