Konu: Kuranda Cinn
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10. September 2011, 05:07 AM   #9
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

yaaa buraya çok hoşma giden uzun bir yazı yazdım ama sonradan bir hata yaptım hepsi silindi.

neyse kısaca özet geçeyim...

SORU; Canavar varmıdır?

EL CEVAP; Canavar vardır Kuranda geçer inkar etmek küfürdür. Canavarı inkar Allahı peygamberi inkardır. Kim inkar ederse cehenneme gider. Anıldığı yere gelirler, isimleri yukardaki resimde var sakın anmayın, anarsanız gelirler çok fazla araştırıp da merak etmeyin çarparlar. Çok karıştırmayın iman edin gitsin şifa niyetine. İnkar etmekle elinize ne geçerki hem? iman edin inanın canavarı inkar dini mübini inkardır, kafir olursunuz yoksa.

İşte ayet.

Mâide 3
Leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkası adına boğazlanan, boğulmuş, (taş, ağaç vb. ile) vurulup öldürülmüş, yukarıdan yuvarlanıp ölmüş, boynuzlanıp ölmüş (hayvanlar ile) canavarların yediği hayvanlar -ölmeden yetişip kestikleriniz müstesna- dikili taşlar (putlar) üzerine boğazlanmış hayvanlar ve fal oklarıyle kısmet aramanız size haram kılındı. Bunlar yoldan çıkmaktır. Bugün kafirler, sizin dininizden (onu yok etmekten) ümit kesmişlerdir. Artık onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslam'ı beğendim. Kim, gönülden günaha yönelmiş olmamak üzere açlık halinde dara düşerse (haram etlerden yiyebilir). Çünkü Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.

canavardan korunmamnın yolu maide suresinin son 5 ayetini okumak yada bir tespik çekmektir.

ebu antonyondan nakil lafa (hadise) göre canavarlar kısa boylu tıknak bazen uzun boylu şişman bazen kıllı bazen tüysüz bazen dişli bazen dişsiz bla bla bla.....

Dini böyle böyle bozdular işte. Cahillerin elinde tozlanan Yüce Öğütler artık temizleniyor ve temizlenecek.

Bağlantılı ve şiddetle okumanızı tavsiye ettiğim makaleler

Birisi burada

Diğeri buradaki Sedat Şenermen in yazısı

ikinci Yazıdan alıntı bir parça; M.Akif'in bir şiiri.
O dönemde bir meal yazmadı ama yazsaydı neler yazaklarını öğreniyoruz Allahın izniyle. Eğer yazsaydı demekki bu din adı altında çığıran batıl şeyhler milleti kurana da düşman yapacaklardı zaten "sen anlamazsın okuma" diyerek yapıyorlar. Çünkü o kullar bir anlas şeyhin zıvırtı olduğu açığa çıkacak.

Alıntı:
"Hani vaaz diye geçinen maskara şeyler var ya
Der ki, bir tanesi peş tahtayı yumruklayarak
Dinle, dünya neyin üstünde duruyor hey avanak!
Yerin altında ÖKÜZ var, onun altında BALIK
Onun altında da bir zorlu deniz var kayalık,
Öteden kürt atılır, doğru mu dersin be hoca?
Ne demek doğru mu dersin? Gidi cahil amuca!
Sözlerim basma değil, yazma kitaptan tekmil
Kim inanmazsa kızıl kafir olur böylece bil."

İşte Akif böyle isyan ediyor. Bunların yanlış olduğunu söyleyenlere de hemen bunlar kitapta vardır yani, hadislerde vardır diye karşısına dikilirler. Mehmet Ȃkif in bunlara da cevabı çok serttir:
''Nebiye atfile binlerce herze uydurdun
Yıktın da din-i mübin-i yeni bir din kurdun, ''

(Peygamber adına binlerce yalan uydurdun. Kur'an dinini yok ettin, yerine o yalanlarla uydurma bir din kurdun.)
Mehmet Ȃkif, bu din adamı tiplerine böyle çok sert ve ödünsüz cevaplar verirken, ne yapılması gerekliğini de söylüyor:
''Doğrudan doğruya Kur'an ‘dan alarak ilhamı
Asrın idrakine söyletmeliyiz İslam’ı..''

Sanırım Atatürk'ün, birçok din uleması varken Kur’an’ın çevirisi için M. Akif’i neden seçtiğini anlaşılmıştır. Atatürk kendi din anlayışı ile örtüşen ve Kur’an çevirisini de böylesi bir anlayışla yapması için günün yaşayan Kur’an’ı Mehmet Akif’i seçmiştir. Genelde profesyonel din adamları, geleneksel ve tekelci düşünmeyi seçerler. Geçmişte yazılanları aklın ve bilimin ışığında sorgulayarak değil, yukarıda İbni Kesir Tefsiri’nden örneğini verdiğimiz uydurma rivayetler ve mezhepsel yorumları olduğu gibi naklederler, sorgulamazlar, sorgulayanlara da hoş bakmazlar. ( 27 )

Neden cinleri anlatanların çok fazla ama görenlerin hiç olmadığını şimdi anlıyorum

Allah ilmimizi artırsın... (bunu ne zaman yazsam hep yeni şeyler öğreniyorum)

Konu hiiic tarafından (10. September 2011 Saat 05:18 AM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla