Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21. February 2013, 06:58 PM   #12
raven
Uzman Üye

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 97
52 Mesajina 104 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
raven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud of

Alıntı:
Eren Erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hz.Peygamber'in "3 şey ortaktır, su, toprak, ateş. Bunlardan alınacak bedel haramdır" mealinde bir hadisini okuyunca, Kur'an'ın bana öğrettiği hakikatler ışığında bu sözün sahih olduğuna kanaat getiriyorum.

Çünkü bir söz; "Kur'an'ın vizyon ve ideolojisine uyduğu ölçüde HAK'tır. Gerek o kişi bu sözü söylememiş olsun. .

Batı'lı çirkefler ve Allah'ın düşmanı kapitalist zorbalar, bizi "petro-dolarların hamisi Vahhabiler ile vuruyor." Vahhabiler ne yapıyor?

İslam'ın tüm tarihsel pratiğini hafızalardan kazıyor...

Bir müslüman Kerbela'yı unuttuğu ölçüde, bu projeye hizmet eder. Hamza'sız İslam olmaz. Ebuzer'siz zühd olmaz...

Bu, Kur'an'ı şartlara bağlamak manasına gelmez. Kur'an'ın geniş bir bütünlüğün parçası olduğu manasına gelir. Kur'an tek başına yeterli midir? EVet! Lakin hangi koşullarda? Tahir aklın ortaya çıktığı koşullarda...

[/b]
Sayın Eren Erdem,
Yazılarınızı gazeteden de her zaman takip ediyorum.Yukarıda alıntı yaptığım yazınızında altına imza atıyorum.Her ne kadar sitede bize gelenekçi gözüyle bakılsa da savunduğum şeyleri aslında sizin yukarıda yazdığınız yorum özetlemeye yeter.

syg.