Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17. January 2013, 10:21 AM   #56
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
cümlede hata yok, sen de yanlış anlamadın... ama demek istediğimi anlamamışsın...

Temelinde "Rahîm (merhamet)", "Vedûd (sevgi, sevilen)" ve "Gaffâr (bağışlayıcılık)" bulunan hiç bir eylem ve söylem için Kuran yada başka bir kitaptan yada başka bir yerden delil ve ispat arama zahmetine girmem...

bu "sıfatlar" size tanıdık geldi mi????
Kardesim Bart,

ben de sorarim sana bu sifatlari nereden biliyorsun diye? Rabbimiz kendini sifatlariyla tanitmamis olsaydi, vahy yoluyla elciler tarafindan bizlere bildirilmemis olsaydi, elbette ki bilemezdik Vedud ve Gaffar nedir diye.

Yoksa her insanoglu ana rahminde önce bu sifatlarimi ögreniyor, ki hepimizin bildigi gibi bebekler ve cocuklar belli bir yasa kadar hic bir seyden sorumlu tutulamazlar.

Allah'in varligini hic bir elci hic bir kitap yoluyla olmadan idrak edenler kisiler ermis kisilermi, yoksa kendilerine vahy mi gelen kisilerdir, ki Allah'in tüm sifatlarini kavriyabilsinler. Ben insanlardan bahsediyorum meleklerden degil, ki melekler dahi Allah'in müsaade ettigi kadarini bilirler, her seyi degil.

Yani sen Allah'in bir iki sifatini kavramis oldugundan ( ki Kur'an'dan dahi ögrenmek lüzumunu hissetmeden bilmis olman bir mucize durumunda burada ) her sey tamam hic bir KITAP'a basvurma ihtiyacini dahi duymaman cok ilginc.

Bir patates kelimesini bilen bir kisiden asci mi olunur? beton kelimesini ögrenen bir kisiden mimar, mühendis mi olunur? a b c 'yi ögrenenden hemen ögretmen mi olur?

Ben anliyamadim senin bir iki sifati kavrayabilmis olman neden Kur'an'a yada öbür Kitap'lara basvurmani lüzumsuz kiliyor?

Zaten hep bu günkü durumlara düsmemizin sebebleri degilmidir Allah'in kitaplarina tenezzül etmemizligimiz. Ögrenmis oldugumuz bir iki kleimenin bize yeterli oldugunu sanmamiz.

Bana lütfen bira genis bir sekilde izah edermisin "Temelinde "Rahîm (merhamet)", "Vedûd (sevgi, sevilen)" ve "Gaffâr (bağışlayıcılık)" bulunan hiç bir eylem ve söylem için Kuran yada başka bir kitaptan yada başka bir yerden delil ve ispat arama zahmetine girmem..." demekle ne kastettigini, ben gercekten anlamadim.

selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla