Tekil Mesaj gösterimi
Alt 9. January 2011, 07:03 PM   #5
snobyx
Katılımcı Üye

Tesekkür: 201
49 Mesajina 158 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
snobyx is on a distinguished road

Selamlar Haluk Bey,

Yazdığınız yazının başlığı oldukça iddialı bir başlık.Belki fark etmediniz ama üzerinde düşünürseniz fark ederdiniz.Eğer ''Say. Hakkı Yılmaz ın SALAT sözünden anladığı ile, Rabbin anlattığından benim anladığımın arasındaki fark''diye bir başlık kullansaydınız size bu başlık hususunda tepki vermezdim.

Sizin karşı fikrinizi burada ifade etme özgürlüğünüze elbette engelleyecek değilim.Forumda yetkimde yok.Ama ''İslam'a fitne fesad sokma ''gibi ibarelerin bir eleştiri yazısında olması çok yanlış seçimlerdir.Siz eleştirdiğiniz şahsı kastetmediğinizi söylemişsiniz,Hüsn-ü Zan yapıp doğru kabul ediyorum ama ilk okuduğumda ben öyle algılamamıştım.Ortalama anlama seviyesine sahip bir kimseninde aşağı yukarı benim gibi anlayacağını düşünüyorum.

İlim adamı olmadığınızı ve ilmi yazılar yazmadığınızı ifade etmişsiniz.O halde ilmi tartışma konusu olan ''Salat'' gibi bir konuya bu şekilde nasıl girebiliyorsunuz anlamadım.

Size cevap verme nedenim gördüğüm bir haksızlığa karşı kayıtsız kalamamam nedeni iledir.Kuran ayetlerinin orjinal metni orada duruyor.Dileyen orjinal metinlerini alır öğrenir ve fikirlerini bunun üzerine inşa eder.Piyasa mealleri ile temellendirilen bir eleştiriye aynı yöntemle cevap vermem.Ben sadece bir haksızlığa karşı şerhimi koymak istedim hepsi bu kadar.

Verdiğiniz cevaptan ne demek istediğimi anlamadığınızı idrak etmiş bulunuyorum.Bu sebeple size selamet dileyip konuyu kendi açımdan kapatıyorum.
Derin Düşünce (18. February 2011), dost1 (10. January 2011), kamer (9. January 2011)