Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31. March 2013, 09:17 PM   #13
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Bayan.

Aşağıdaki yazı sizin:
''Kararimi kesin olarak vermis bulunuyorum Kardesim, ben bu isin altindan cikamiyorum. Rabbim üzerimden her türlü mesuliyeti kaldirsin, bildirdiklerinden sorumlu tutsun beni, bilmediklerimden degil. Benim dinim bir kavim dini degil, arap dini hic degil. Ben Allah'in dinine uyuyorum. Allah'in tekelinde olan dine iman ediyorum.''

Bu yönde bir teşebbüste bulundunuz mu? Bulunduysanız neticesi ne oldu? ''Ben bu kızı çok sevdim. Şunun mesuliyetini kaldıralım'' diye bir torpil yapıldı mı?

Allah'ın sizi mesul tutacağını da nereden çıkartıyorsunuz. Zaman mevhumu diye bir problemi olmayan ve imalatını kendi yapan Allah doğumdan ölüme kadar ne yaptığınızı veya yapacağınızı bilmez mi? Sizin ne yaptığınızı ve yapacağınızı bilen Allah sizi bu dünya hayatını yaşatmadan tutup diyelim ki cehenneme yerleştirdi veya hakketmediğini düşündüğünüz birini cennette yanınıza verdi. İtiraz edeceğini bildiği nankör insanın kendisinin kendisine şahit olması için dünya hayatını yaşatıyor; yoksa sizi sorumlu tutmak için değil. Fiil ve eylemleriniz(amelleriniz) size cennetin yolunu açmışsa sorumlu olacağınız bir şey olur mu? Eylem ve fiillerinizle bir yol tutturmuşsunuz, siz tutturduğunuz o yolda kendiniz kendinizi belirli bir akıbete doğru götürüyorsunuz. Ahırette de fiil, eylem ve tuttuğunuz yolun sizi nereye getirdiği ilan edilip yolunuza devam için önünüzdeki engelleri kaldıracaklar. Hiçbir itirazınız olamayacak çünkü dünyada yaşadığınız yaşantınızla kendiniz kendinize şahitsiniz. Cennete de cehenneme de siz kendi kendinizi sevk edeceksiniz. Baktınız ki yolunuz cehenneme doğru, bir itirazınız olamayacağından kendi kendinize şahit olacağınızı yeniden yaşamak için geri dönmek isteyeceksiniz...... O zaman da diyecekler ki ''hemşerim geçti dünyanın pazarı sür bakalım.........

Ben ayetleri böyle anladım.

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla