Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. March 2014, 10:46 PM   #18
khaos
Uzman Üye

khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 229
167 Mesajina 302 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
khaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud ofkhaos has much to be proud of

Hasan akçay kardeşimiz içine girdiği bir tarikatten çarpıcı örnekler vermiş okurken benimde aklıma bundan 7-8 yıl önce yaşadığım bir olay geldi.

Aynı işyerinde çalıştığımız mühendis bir abimiz bir gün yanımıza gelerek
arkadaşlar sizlerde inançlı insanlarsınız bakın biz haftada bir iki kez toplanıyoruz sohbetler ediyoruz hem bir kaynaşma oluyor hemde dini konularda bilgimizi artırıyoruz diyerek birazda ısrarcı bir biçimde bizi evine davet etti.

şimdilerin güncel konusu bu mühendis abimizin F.G cemaatine bağlı olduğunu biliyorduk.Benim sohbete gitmekte isteksiz olduğumu gören arkadaşım Nihat gel gidelim birader bakalım işin altından ne çıkacak diyerek beni ikna etti.
Gittik... selamlaşma falan filan derken sohbete girildi.Üç tane büyük abi var sohbeti onlar yönlendiriyor.Biri konuşuyor öteki onu destekliyor örnekler falan hikaye üstüne hikaye.
Yok Hocaefendi şunu yapmış yok kazakistana giden öğretmen hizmet aşkıyla üç kuruş paraya çalışıyormuş.Yok okullar, şöyle böyle falan derken benim kan basıncım yükselmeye başladı.
Dedimki Hocam bunların hepsi iyi güzelde biz buraya kuran dinleriz ne bileyim ayetlerden örnekler verilir, bunlar üzerinde konuşulur diye geldik ama tek duyduğumuz faaliyet raporları İslami konulara ne zaman geçeceğiz.
ZONK!
salonda oturan otuz kişi buz kesti.Bir anlık şaşkınlığın ardından gayet kibar bir şekilde bana
kardeşim sırasıyla herşeyi konuşacağız merak etme dedi.Sonra aynen muabbete devam.
Benim fabrika ayarlarımın kaçtığını gören arkadaşım Nihat
Aga az sabret bak ben bunları nasıl perte çıkartıcam dedi usulca
neyse beş on dakika daha geçti bizim nihat başladı sorulara. Adamlar soruları dinledikten sonra söze bizim ev sahibi mühendis abimiz girdi.Nihata dönüp
Kardeşim bizim sohbetlerimiz bu minval üzerine yürümüyor. Abilerimiz anlatıyor bizde dinliyoruz.

Hoppala paşam malkara keşan! Olur olur siz anlatın bizde koyun gibi her söylenene baş sallayalım diye geçirdim içimden.Ama bu arada iyice cereyan kaçırmaya başladım yerimde duramıyorum.Yine bir konu geçerken baktım adam mantığa, akla, dine uygun olmayan bir şey söylüyor hemen araya girdim
Hocam, bunun böyle olmaması lazım.Bence bu konu şu şekilde incelenmeli dedim.Abilerden biri hemen atıldı.Sen bu konuda fetva veremezsin diye.Eee Hocam siz hangi merciden aldınız fetva yetkisini deyiverdim.
ZONK!
tekrar herkes buz...
Hocam bakın dedim saolun bizi buraya sohbete çağırdınız teşekkürler ama akla mantığa dine uygun olmayan şeyleri kabullenmemiz beklemeyin.Geldiğimizden beri hikaye dinliyoruz.Asıl konuya hiç girmediniz ve bana fetva veremezsin dediği konuyla ilgili yanlış hatırlamıyorsam şeytanla ilgiliydi bir soru patlattım.
Üçü birbirine bakıyor zaten diğer koyunlar sus pus.
search...
search...
search...
not found
cevap veremediler.Büyük abi baktı elemanlar error veriyor.biz bu konuyu bir araştıralım sanırsam şunun kitabında bu konuyla ilgili bir yazı vardı.İnceleyelim bir dahaki sohbette cavaplarız diye geçiştiriverdi.
Anladım o an abilerin ne kadar tırt olduğunu.Hep aynı mavralarla insanların aklını çelip hizmet! hareketine yandaş topluyorlardı.Din iman hikaye önemli olan imam.
Sanırsam o gün bize daha fazla dayanamadıkları için sohbeti kısa kestiler ev sahibi mühendis abimiz bir kaç gün daha bize hizmet!hareketini anlatıp oalaya girmemizi istedi.Ama her nedense sohbetlere bir daha çağrılmadık.

not:Biz sohbet sırasında sorduğumuz sorularla adamları intiharın eşiğine getirip ortalığı karnaval alanına çevirirken bile dikkatimi çeken şey ne kadar zorlarsak zorlayalım kibarlıklarından hiç ödün vermediler.

Konu khaos tarafından (11. March 2014 Saat 10:50 PM ) değiştirilmiştir.
khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
khaos Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
beyazasi (12. March 2014)