Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18. July 2011, 04:42 PM   #2
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

%98 ateist ne demek? Hristiyan olsa daha mı iyi?
Hristiyanlar kafirdir oysaki hristiyanlığı red etmiş bir insan kafir olabilir mi?

İşye bize bu güne kadar öğretilen pencereden bakarsak yanılırız. Aslında yaşamlarına bakıldığında bu insanların hayatları kendilerine bir uyarıcı gönderilmesine gereksinim duyulmayacak kadar Müslümanca. Medeni insan hakları denen şey medeni Kul hakları değil midir?

demogoji yada poltikaya maruz kalmak istemiyorum ama şunu açıkca belirtmekiyimki müslüman geçinenlerin büyük bölümü ya ğeygamberimiz yada evliylar aracılığıyla şirk işleyip hristiyan kafirlerinin durumuna düşüyorlar.

Soruyorum,,, siz iyi olursanız size yerin göğün kapılarını açar bolluk ve güzellikler veririm diyen Allah; hangimizin amellerini ödüllendirmeye layık görür??

bu 1.cisiydi 2. olarak tevratta mısırdan çkış bölümünde bir ayete rastladım.
Allah israil oğullarını tüm günahlarına rağmen destekliyor, onlara nimetleri veriyor ve bazı kavimlere karşı onlara yardım ediyor ve bir yerde diyor ki; "sakın bu size verdiğim nimet ve üstünlükleri kendi iyiliğiniz ve iyi niyetinizle aldığınızı sanmayın diyor,,, diğer kavimler sizden daha kötüydü ve size karşı onlara zafer ve üstünlük versem böbürleneceklerdi" diyor...

bu 2 kalıbı sistematik olarak birleştirdiğimizde karşımıza çıkan portreye göre, bizim kendini süreklü övüp diğer milletler küçümseyen bakış açımıza eklenmiş budist ve pagan geleneklerine karşı Allah katında bırakın değeri, dünyada bile bir değerimizin söz hakkımızın olmaması çok normal.

3. perde de Allah bahsettiğiniz ülkelerede ciddi sıkıntılar ve felaketler vermiştir. DÜnyanın süper gücü bile fırtınalara maruz kalmış, insanlar birbirlerini yemek zorunda kalmışlardır. Japonyanın hiçbir teknolojisi Allahın afatını engelleyememiştir, İngiltere ve fransada 100 yıllarca süren savaşlarda pek çok insanlar ölmüş, pekçıkları diğerlerinin hınçlarını işkence ve düşünmek bile istemediğim şekillder tatmıştır. 1. ve 2. dünya savaşlarında yaşanan kıyımlar karşısında doğal afetler çok sevimli kalmaktadır. Rusyada tarihin en kanlı savaşı yaşanmıştır.

Bunlar soruyu soran kişi tarafından bence hiç düşünülmemiş hesaba bile katılmamıştır.

Atatürkün dediğ gibi; Allah ayetlerinde toplumun sorunlarının giderilmesini sağlamış, peygamberde hutbelerinde o dönemin sosyal, siyasi, askeri ve ekonomik sıkıntılarına çözüm aramıştır.
Bizim alim dediklerimiz ise laklak dan başka bişey yapmıyor. üstelik pek çoğu ben tasarruf altındayım, aslında ben Allahım diye dolanıyorlar. Bu tür günübirlikçi zorbaların anlattığı şey müslümanlık olmadığı gibi esas müslümanlık için cahillere değil, eğitimli modern kültür ve uygarlıklara yüzümüzü dönmemiz gerekir. Her nereden çıkarsak çıkalım, hangi işi yaparsak yapalım yüzümüzü sürekli aydınlanmaya, bilime ve canlı haklarına dönmeliyiz.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (22. July 2011)