Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27. March 2013, 05:16 AM   #12
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
kuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Canını çok sıkan bir konu olduğu belli merdem,
Ancak şunu sakın unutma insanlar ne kadar çok soru sorarlarsa gerçeğe o kadar çok yaklaşırlar. İbrahim Allahı soru sorarak bulmuştur unutmamak lazım. Asıl önemli konu doğru soruları sorabilmektir.
Benim sıkıntım İnsanların yazdıklarına kanıt olarak hemen bir ayetler zinciri oluşturarak konulara cevap vermesidir. Kuranın ışığında fikir telakki ederek insanlığın bugüne kadar olan bilgileri harmanlanarak doğruya ulaşmak en güzeli diye düşünüyorum.
Ayet ayet konuşmak söylediklerinin doğruluğunu Kurana doğrulatmak gibi geliyor bana.

Sen ne kadar sıkıntılıysan emin ol bende sıkıntılıyım.
Ben kime inanıyorum yada ben inanmaya çalışıyorum??? benim derdim bu. İnanamaya çalıştığım şey çok değişmeye başladı farklılaşmaya başladı ya yanlış biliyorduk yada biz yanlışa sürükleniyoruz.
Sorun burda
Diğer sorun iletişim kaynaklarının çoğalması ile pek çok bilginin ortaya çıkması ve bunların doğruluğunun araştırılamaması.
Sen anladığım kadarıyla Almanyada yaşadığın için şu anTürkiye hakkında bazı şeylerde eksiksindir . Burda o kadar çok bilgi var ki ve bu bilgiler ya siya ya beyaz gri yok.
nato üstünde bir arkadaşıma söylendiği gibi ki yıl 2004 tü yanılmıyorsam Sizin ülkenizde o kadar büyük bir psikolojik harp varki bu sizin için çok kötü. bunu söyleyensadece türk haberlerini seyreden biri. gerisini siz düşünün.

Sütten agzi yanan yogurdu üfleyerek yermis, bir de bazi kisiler var tümünden vaz geciyor ne süt ne yogurt

Haklisin Kuman Kardesim, arastirmaktan icime bazen fenaliklar geliyor. Ama umudumu yitirmis degilim, devamli dogru olani bulana kadar ugrasacagim.

Tek korkum, her tarafta sunulan son zamanlarin genis bilgilerinin altinda herhangi bir art niyet olmasidir. Uyanik olmaya kararli oldugumdan iyice incelemeden "he" demiyorum.

Benim uyanisim biraz gec oldu. Gercek Islami yasayan bir zoplum icinde büyümedim. Ne gariptir, az cok din ile iliskim Almanya'ya geldikten sonra basladi. Bir kac sene sonra eski tas eski hamam.

Kendi kendime hayret ediyorum, senelerden beri internetteyim böylesine güzel konulari neden daha önce kavrayamamisim diye hayiflanip duruyorum. Tam olgunlasamamisim herhalde o zamanlar, ancak yeni kavrayabildim neye nasil nicin inanmam ve inancima göre yasamam lazim gerektigini.

Basimiza gelen felaketlerden güzel bir ögüt alabilmeyi ögrenmekte olgunluktur. Isyan yerine teslimiyet yolunu secmis bulunuyorum.

Ben de bir zamanlar yalniz siyah yada beyaz diyordum. Ama anlayisli bir insan olabilmek icin bütün renkleri kavramanin gerekli oldugunu da kavramis bulunuyorum.

Esasinda ender soru sormak zorunlugunu duyarim. Galip Kardesime arasira takiliyorum, onun bilgilerinden de faydalaniyorum yani sira.

Selam ve dua ile.

Not: Serverin cilvesinden dolayi yazini ancak su an görmüs bulundum.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (27. March 2013)