Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26. March 2013, 06:47 PM   #11
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Canını çok sıkan bir konu olduğu belli merdem,
Ancak şunu sakın unutma insanlar ne kadar çok soru sorarlarsa gerçeğe o kadar çok yaklaşırlar. İbrahim Allahı soru sorarak bulmuştur unutmamak lazım. Asıl önemli konu doğru soruları sorabilmektir.
Benim sıkıntım İnsanların yazdıklarına kanıt olarak hemen bir ayetler zinciri oluşturarak konulara cevap vermesidir. Kuranın ışığında fikir telakki ederek insanlığın bugüne kadar olan bilgileri harmanlanarak doğruya ulaşmak en güzeli diye düşünüyorum.
Ayet ayet konuşmak söylediklerinin doğruluğunu Kurana doğrulatmak gibi geliyor bana.

Sen ne kadar sıkıntılıysan emin ol bende sıkıntılıyım.
Ben kime inanıyorum yada ben inanmaya çalışıyorum??? benim derdim bu. İnanamaya çalıştığım şey çok değişmeye başladı farklılaşmaya başladı ya yanlış biliyorduk yada biz yanlışa sürükleniyoruz.
Sorun burda
Diğer sorun iletişim kaynaklarının çoğalması ile pek çok bilginin ortaya çıkması ve bunların doğruluğunun araştırılamaması.
Sen anladığım kadarıyla Almanyada yaşadığın için şu anTürkiye hakkında bazı şeylerde eksiksindir . Burda o kadar çok bilgi var ki ve bu bilgiler ya siya ya beyaz gri yok.
nato üstünde bir arkadaşıma söylendiği gibi ki yıl 2004 tü yanılmıyorsam Sizin ülkenizde o kadar büyük bir psikolojik harp varki bu sizin için çok kötü. bunu söyleyensadece türk haberlerini seyreden biri. gerisini siz düşünün.
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
kuman Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (27. March 2013), gul (16. April 2013)