Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. August 2010, 11:55 PM   #2
ÖmerFurkan
Site Yöneticisi

Tesekkür: 33
85 Mesajina 163 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
ÖmerFurkan will become famous soon enoughÖmerFurkan will become famous soon enough

Sevgili kardeşim yazdıklarını hiç okumadım.Sakın saygısızlık olarak düşünme..
Belki buradaki büyüklerim bana kızacaklardır.Ancak şu namaz kelimesine o kadar takılmışızki işin içinden çıkamıyoruz.Kaç vakit kaç rekat ?hep soruyoruz.Acaba 1000000 rekat kılsak ve bitirsek dilimiz yamulmadan beynimiz bulanmadan yaptık diyelim.Bu yaptığını yaratıcın için yeterli olarakmı kabul edeceksin.Olmuşmudur diyeceksin.Kendini böylece olgunlaşmış umulurki takvaya ulaşmışmı hissedeceksin.Hep şunu soruyorsun kendine yapıyorum ama eksik va.Nedir bu eksik diye.
95- Müminlerden özürsüz olarak yerlerinde oturanlar ile malları ve canlarıyla Allah yolunda cihad edenler bir değildir. Allah malları ve canları ile cihad edenleri derece bakımından oturanlardan üstün kıldı. Gerçi Allah her ikisine de cenneti vaad etmiştir, ama malları ve canları ile cihad edenleri oturanlara karşı büyük bir mükafatla üstün tutmuştur.

96- (Cihad edenlere) kendi katından dereceler, bağışlama ve rahmet sunmuştur. Hiç kuşkusuz Allah bağışlayıcıdır, merhametlidir.

nisa suresi 95-96

Bu duruma gelebildikmi hiç sanmıyorum.Geldiysen ayaklarının altını öperim.Ben gelemedim.Uğraşıyorum ama.Yoksa kuru gürültü yapmayalım.Toplanalım güç olalım.Fakiri aç koymayalım.Yardım eli uzatalım.Güçsüzün yanında olalım.Sokaklarda yetim bırakmayalım.Şerefsizlere göz açtırmayalım.Buradan ilan ediyorum.Varmısın.?Varmısınız.
Yoksa Allah bizi ne yapsın.
ÖmerFurkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ÖmerFurkan Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Barış (5. August 2010), Miralay (28. September 2010)