Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. November 2012, 11:43 PM   #14
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
eski putperest ibadeti olan "nameste" yi namaz diye millete kaptırdılar, üstelik kitapta yazmadığı için Peygamberden tam 200 yıl sonra hadis diye bişiler derleyerek.
diyerek islamda namazın olmadığını, namazın putperest ibadeti olduğunu söyleyecek kadar kendini ve haddini bilmez tutumuna bakmadan, namazımı tartışacaksın?

Sen, bu durumda önce islamın neresinde olduğunu sorgulamalısın, sonra namaz konusunu kurandan bulup, başkalarının yanlışlarına değinebilmelisin.

Kendisine hanif bir müslüman diyen birinin, islamda namazı inkar eden tavırlarını nasıl yorumlamak gerekir, şahsen aklım almıyor.

Şimdi, sabırla sana da açıklama yapmam gerekiyor değilmi! İşte, anlayamadığın sabır, şimdi senin müslümanım derken, bu şekilde ithamlarına karşı gösterilmesi gereken davranış olmaktadır ve inşallah beni sabredenlerden göreceksin...

Senin gibi kuranda namaz'ı arapça olarak arayanlara türkçeden bir örnek verirsem belki biraz olayı kavrayabilirler.

Türkçede de televizyon kelimesi türkçe kökünden gelmez, ama "television" ın türkçeye girdiğini ve anlattığını biliriz.

Kuran dili de "fasih arapçadır", bu da kuranda arapçadan başka dillerde de kelimeler var demektir.

İşte, kuranda geçen salat, en genel şekliyle namazı da kapsayan, eğitim, öğrenim, anlama, dayanışma iken, bazı yerlerde ise sadece namaz olmaktadır.

Hanif olduğunu söyleyen bir kardeşimin,islamda namazın olmadığını, onun putperest ibadeti olduğunu duyacağımı biri iddia etse herhalde her şeyine bahse girebilirdim. Ama, senden görüyorumki kaybedermişim.

Sırf yazılarım için bu tavırları takınıyorsan, açıklamalarında meallerini kullandığın değerli kardeşlerimize islamda namaz varmıdır, yokmudur, sor ve öğren bari...

selamlar,
aorskaya

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla