Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. August 2010, 02:40 PM   #2
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
7/12- (Allah) Dedi: "Sana emrettiğimde, seni secde etmekten alıkoyan neydi?" (İblis) Dedi ki: "Ben ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın."
Bu ayeti ne kadar anlıyoruz????
Allah şeytana yere kapanmasını, onurunu ayaklar altına alıcı şekilde ezilmesini emretmedi ki keza bu Allahtan başkasına yapılamaz, övgü Allaha layıktır...
Secde, saygı duyarak sözü kabul etmek, kedisine öğretileni bilinçli itiraz kapısı açmadan incelemek ve doğruluğunu tastik etmek, saygı duymak vs.
Adem peygamber meleklere eğitim öğretim yaparken şeytan onun öğretilerine karşı geldi, çünkü adem vicdani (yada bilmiyorum, meleklerde olmayan biryerden konuşuyordu) öğretiyor ve şeytan bunları kabul etmiyordu. büyük ihtimalle erdemli davranışları şeytan sedce etmedi tam tersi inkar ve red etti ve cennetten kovuldu. Ademi kıskandı ve kendisinin otoritesine karşı geldiğini gördüğü için onun ayağını kaydırmaya çalıştı. Ademi kandırdı. Bunlar günlük hayattta yaşadığımız şeyler.

Bir ustanın mühendisi kıskanması gibi birşey, yada bir mühendisin başarılı bir ustayı kıskanması gibi.
-------------------------------

Ders;
1. Kadın erkekden daha kolay gaza getirilip kandırılır. Kadının kocasına yaptığını kimse yapmaz karılarımıza her konuda danışıp fikirlerini alalım ve dediklerinin tam tersini yapalım. yoksa elmayımı ayvayımı ne zaman yeriz farkına bile varmayız
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla