Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. February 2013, 11:40 AM   #26
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
ates demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İman/emin olmak ile hayr/salih amel arasindaki bağı bence görememişsiniz.
Kulluğu/abd olma durumunu ise bence yanlış yorumluyorsunuz.
Kafirlerin örttüğü şey vahiydir, Allah tır. Nasıllığını ve neden-sonuç ilişkisini bence kuramamışsınız.
İslam; her nebinin tebliğ ettiği iken bunca uydurma dinin nasıllığı ve neden ile sonuç arasındaki bağı da.
İslam ın her coğrafyaya her zamana ve her kıtaya hitap etmesi ve evrenselliği üzerindeki neden sonuç ilişkisini de...
Allah ın adaletini ve en adil olduğunu da anlamamışsınız.
Basiret gözlerde değildir.

Semadan gelen mübarek suyun hep altında kalanlaradır islam. Altında kalıp bu suyla kirlerinden arınanlardır arındırılanlar. Arınanlardır kitaba dokunanlar. Arınanlardır ebsar olanlar. Siz ebsar oldum demenizle gercekten ebsar olduğunuzu mu zannettiniz? Gerçek İslam çoklarına ağır gelir. O yüzden kıvırır ve sahtelerini türetir insanoğlu.
Siz iman ettik demekle birakilivereceginizi mi zannettiniz? İman ağızla olmaz. Önce bunu iDRaK etmeli insan.
Kardeşim,

Siz şunu anlamadınız, bunu kavrayamadınız vb. sözlerle konuyu polemize etmeye çalışma artık! Ayetlerle delillendirerek, daha insanın yaratılış amacının anlamını anlatarak yazan bizler birşeyler anlamıyoruz, ama kur'ana tamamen ters fikirler sunabilen siz herşeyi en iyi anlıyorsunuz! Bu nasıl bir ego tatminidir anlamaya çalışmak bile gereksiz!

İman etmeyenler, başkaca nasıl iyilik yaparsa yapsınlar, rabbi tanımadıkça, tekliğini ve otoritesini kabul edip, dinine teslim olmadıkça cennet yoktur.

Semadan gelen mübarek su nedir? Bunun altında kalanlar iman etmemekle birlikte insanlara hizmette yarışanlarmıdır? Semadan gelen mübarek su ile kastedilen vahiy ise, ilk vahiy "yaratan rabbin adıyla ikra etmektir, LA İLAHE İLLAALLAH" ı anlamak ve kabul edip, pratikleriye göstermektir.

Bırakın artık şu anlamsız sözleri de kur'an gerçekliğini anlamaya, anlatmaya çalışın. Din ciddi iştir, hafife alınmaya gelmez.

hem; Altında kalıp bu suyla kirlerinden arınanlardır arındırılanlar. Arınanlardır kitaba dokunanlar. diyeceksiniz ve hem de kur'anın kenarından bile geçmeyenleri, insanlar için yaptıkları yüzünden cennete layık görebileceksiniz? Bu nasıl bir çelişkidir, bunu görmeye çalışın bari!

Rabbin, kendisine kulluk için yarattığı insan, hesap gününde; "seni tanımadım, sana iman edip dediklerini yapmadım. Ama ben insanlara iyilik yaptım diyerek cennete mi gidebilir?"

Kur'andan sorulduğunda, hiç bir cevabı olamayacak birinin hala cennete gidebileceğine inanmak istiyorsanız, size başka şey anlatmaya gerek kalmıyor...

selamlarımla,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla