Tekil Mesaj gösterimi
Alt 1. September 2017, 10:04 AM   #16
yolcu42
Uzman Üye

Tesekkür: 25
34 Mesajina 37 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 18
yolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud of

Galip bey,cevabınız bana ise,ben zaten kurban konusuna olumsuz bakıyorum.

Hac konusunda iki tür ibadetin olduğunu,(beytil haram ve mescidil haram kapsamında iki tür)

Beytil haram,beyt,ifadesiyle kabede yapılan ritüeleri,ve aslında şirk faaliyetleri dışında bunların gücü yetene yüklenmiş görev olabileceğini.(aliimran97)(bakara158)(bakara198-199)(22/29)(beyt,arafat,safa,merve.....)

Mescidil haram olarak beytin bir eğitim,konferans evi görevinin de olduğunu,ancak bu ibadetin müşrikler tarafından engellendiğini, düşünüyorum. (büyük ihtimal müşriklik faaliyetlerini kapsayan bir eğitim ve konferans veriliyordu,ibrahimi eğitimin,hanif öğretilerinin yapılmasına izin verilmiyordu)

(1. sayfada ki hac konusu ve haram konusu yazımı,(daha açıklayıcı olması için ve hac konusunda fikrim biraz değiştiği için)değiştirip ayet no ekledim.

Konu yolcu42 tarafından (1. September 2017 Saat 02:59 PM ) değiştirilmiştir.
yolcu42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla