Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. September 2017, 04:25 AM   #7
Abdullah Tanrıkulu
Yeni Üye

Tesekkür: 9
11 Mesajina 13 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Abdullah Tanrıkulu has much to be proud ofAbdullah Tanrıkulu has much to be proud ofAbdullah Tanrıkulu has much to be proud ofAbdullah Tanrıkulu has much to be proud ofAbdullah Tanrıkulu has much to be proud ofAbdullah Tanrıkulu has much to be proud ofAbdullah Tanrıkulu has much to be proud ofAbdullah Tanrıkulu has much to be proud of

Allahın meleklerinin, dolayısıyla Allah'ın halifesidir Adem.

Allah'ı ve meleklerini birbiri ile ilgisizmiş gibi düşünmemek gerekir. Tıpkı benim bilincim ile bu yazıyı yazdığım MELEKelerim olan ellerimin ilişkisi gibi. Sonuçta ellerim ben ne istediysem onu yazıyorlar. "Yazmamı istediğiniz" bir şey varsa ellerime değil, bana söyleyin.

Şahsi düşüncem;
BİLİNÇLİ İNSAN'tan önce dünyadaki her şey Allahın koyduğu yasalar doğrultusunda ilerliyordu. Şimdi de öyle gerçi fakat o zamanlar Allahın koyduğu yasalara, AKIŞA müdahale etmeye teşebbüs edecek bir güç (ÖZGÜR İRADE) yoktu. İnsanın evrimsel süreçte bilince, değerlendirme ve karar mekanizmasına, özgür iradeye ulaşması ile HER ŞEYDEN ÖNCE KENDİNE/BİLİNCİNE karşı sorumlu oldu.
Başkasından duymuş olsanız dahi kalbinizden "Bu yapılması gereken bir şey, bu yapılmaması gereken bir şey" deyip de yapılmaması gerektiğini düşündüğünüz bir şeyi yaparsanız ilk ihanet ettiğiniz kişi kendinizsinizdir.

Meleklerin secdesi (İTAATİ) de özgür iradenin Rabbin akışına müdahalesine İZİN verildiğini ve özgür iradenin ana ilahi kanunlar çerçevesinde kendi alanında yaşamı istediği gibi şekillendireceğini ifade eder.

buna benzer şekilde düşünüyorum. En doğrusunu Rabbimiz bilir.

Evrim konusunda şurada görüş belirttim:
http://www.hanifler.com/showthread.php?t=3986

Konu Abdullah Tanrıkulu tarafından (3. September 2017 Saat 04:28 AM ) değiştirilmiştir.
Abdullah Tanrıkulu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla