Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. June 2010, 05:28 AM   #2
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Hiiiç kardeşim sana hak vermemek ne mümkün.

Geçenlerde abdestli namazlı bir market işleten abimize neden İsrail mallarını sattığını sorduğumda; "müslümanlarda aynı kaliteden üretsin de, ben de onu satayım. Bir ara sırf müslüman malı satıyordum. Mallar hala rafımda duruyor. Hiç birisini satamıyorum." dedi.

Ne kadar manidar değil mi?
Eşimin elime verdiği alışveriş listesinde her zaman özellikle İsrail malı markaları yazar ve liste hep bunlardan oluşur.
Neden? diye sorduğumda ise, "müslüman malı kullandığımda; örneğin deterjanı ne kadar makinaya dökersem dökeyim güzel temizlemiyor. Ama İsrail malının en küçük ölçeği bile tertemiz yapıyor" diyor.

Ben diabet hastasıyım. Adamlar örneğin Coca... nın formülünü öyle bir yapmış ki, kafein-şeker orantısını mükemmel yapmış. Ondan bir bardak içsem kan şekerim ne kadar yüksek olursa olsun derhal normal seviyeye geliyor.

Bunları örnek vermemin sebebi; neden biz müslümanım diyenler her zaman işin hilesine gideriz. Biz de dürüst kimyagerler yok mu?
Biz aynısını, hatta daha mükemmelini yapamaz mıyız?
"Kısa günün karı" nı neden gözetiriz. Neden meseleyi uzun vadeli düşünmeyiz.
Kur'an bize "ölçüde tartıda hile yapma mamızı" emretmiyor mu? Dürüst üretici ve tüccar olmak o kadar mı zor?
Rızkı veren Cenab-ı Allah'tır. Buna neden iman etmeyiz de illaaaaa biriktirip te biriktirmek sevdasına düşeriz. Allah bizden zengin olmamızı değil, yeryüzünü düzene sokmamızı istiyor.

Selam,saygı ve muhabbetlerimle
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Barış (3. June 2010), hiiic (3. June 2010)