Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. November 2009, 05:52 AM   #2
Ali Rıza Borazan
Uzman Üye

Ali Rıza Borazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 59
244 Mesajina 485 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
Ali Rıza Borazan will become famous soon enoughAli Rıza Borazan will become famous soon enough

Evli olanların da bildiği gibi, İnsan yalnızken özgürlük tam iken, evlendiği zaman bu özgürlük yarıya inmektedir. eğer erkek bir den fazla evlenirse özgürlük o oranda azalmaya başlar. Adamın birisi hiç kimse gelmeden sabah erkenden camiye gelir. cemaatten bir tanesi ne kadar uğraştıysa ondan erken bir türlü sabah namazına erken gelememiş. en sonunda adama dayanamayıp sormuş. seni erkenden bu namaza getiren sebep ney demiş? o da demiş ki benim iki tane karım var bir tanesi abdest suyunu döker bir tanesi elinde havlu bekler. benim bir an önce çıkmama yardımcı olurlar demiş. bir gün o da iki evlenir. o da ondan önce gelmeye başlar. bu sefer o ona sorar nasıl benden evvel camiye gelmeyi başardın. o da der ki sabaha kadar onların çekişmelerinden bıktım bir an sabahın olup kendimi camiye atıp onlardan kurtulmayı istiyorum ondan erken geliyorum demiş. Aynen onun gibi, Allah normal şartlarda bir evliliği emretmiş zaten iki evlendiği zaman evliliğin kalitesini, artmıyor azalıyor. ama a normal şartlarda. Allah mutlaka iki kötüden birisini seçmek gerekirse daha az kötüyü ama iki iyiden birini seçmek gerekirse daha çok iyiyi tercih etmemizi emretmiştir. çok evlilik daha çok kötüden daha az kötüyü tercih etmektir.
Ali Rıza Borazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Ali Rıza Borazan Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Barış (7. November 2009)