Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. June 2011, 05:32 PM   #16
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

diyanetin hacı adayları için çektiği kura islami bir davranış mıdır?
yakında hacılara konken oynatmasalardı keşke...

hadis hazzır..

ebu antanyondan duydum; kim konkene ilk olarak gelirse 100000000000000000000000000 şehit 2. gelirse yüz bin milyon baloncuk sevabı verilir. Konken haacın direğidir. Kim konkenden vazgeçerse haccı yıkmış olur. konkende pek çok şehit ve cihat sevabı vardır.... eli full ass gelenin 500 bin milyon kere 80 milyar arası günahı silinir.... uydurun bakalım, diğer hadisleri uydurduğunuz gibi.

kısaca diyanet, insanlara HARAM işlettiriyor. hacılara haram yedirtiyor, üstelik paralarını ala ala.... ne güzel bir dolandırıcılık kurumu..
hemen her ilde 7-8 bayisi var. kura çekilişi, piango satışlarımız başlamıştır.... camilerde sevap karşılığı tombala oynatmadığına şaşıyorum...

Ben diyanetin dininden değilim, sadece onların değil, diğer "din bende ALlah bende gelin anlatıyım buldurayım size" diyenlerin dininden de değilim. Biz yüzümüzü hanif olarak sadece Allaha döndük.
ve benim kitabıma göre aşağıdaki bilgi bana verildi... İnşallah diyanetlilerde, hacılarda, imamlar ve diğerleride ibret alırda müslüman olurlar..

Mâide 90
Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz.

Mâide 3
Leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkası adına boğazlanan, boğulmuş, (taş, ağaç vb. ile) vurulup öldürülmüş, yukarıdan yuvarlanıp ölmüş, boynuzlanıp ölmüş (hayvanlar ile) canavarların yediği hayvanlar -ölmeden yetişip kestikleriniz müstesna- dikili taşlar (putlar) üzerine boğazlanmış hayvanlar ve fal oklarıyle kısmet aramanız size haram kılındı. Bunlar yoldan çıkmaktır. Bugün kafirler, sizin dininizden (onu yok etmekten) ümit kesmişlerdir. Artık onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslam'ı beğendim. Kim, gönülden günaha yönelmiş olmamak üzere açlık halinde dara düşerse (haram etlerden yiyebilir). Çünkü Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.

Konu hiiic tarafından (14. June 2011 Saat 06:07 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Derin Düşünce (15. June 2011), Miralay (16. June 2011)