Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23. August 2012, 11:10 PM   #6
Zinedov
Katılımcı Üye

Tesekkür: 46
28 Mesajina 56 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
Zinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud of

Zina ile ilgili:

Alıntı:
Allah insanlarin gayrimesru iliskileri ile dunyada ilgilenmez, toplum ile ilgilenir. Gayrimesru iliskinin cezalandirilmasini emretmez, 4 kisinin acikca ve net olarak gorebilecegi sekilde uluorta cinsel iliski kuranlarin toplumu yozlastirdiklari icin toplum tarafindan kinanarak cezalandirilmalarini soyler. Bu kinama ve toplum onunde teshir, bu isin uluorta yapilmasinin onune gecip caydiricilik niteligi olan bir cezadir. Kapali kapilar ardinda gizli olan, toplumsal zarar vermeyen gayrimesru iliskilerin sorumlulugu yalnizca taraflari baglar. Ben boyle anliyorum. Ve tekrar soyluyorum, degnek diye cevrilen celde kelimesini arastiriniz.
Tevratta geçen RECM'in de kınama, aşağılama, lanetleme gibi bir anlamı var yani "taşlama" mecazi olabilir. Her konuda aşırılığa sapmış Yahudilerin bağnaz olanları bu kelime konusunda da aşırılığa sapmış ve adam taşlama haline getirmiş olabilirler. Kuran'daki ceza hükmünde de bir toplumsal kınama sözkonusudur.
Barış (4. April 2013), hiiic (24. August 2012), Miralay (6. September 2012)