Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. February 2013, 01:28 PM   #5
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Sevginur Kardesim,

Bayindir Hocamiz videoda konuyu cok izah ediyor, anlatiyor demem ile kastetmek istedigim Ayetler isigindaki aciklamasidir.

Zaten kendisi de diyor videonun sonunda Ayetler ile ispat ettiginden dolayi kendi görüsü olarak sunmuyor, kendi anlayisi olarak sunmuyor konuyu bizlere. Ayetleri konusturuyor. Zaten bu yüzden begendigimi söyledim. 15 dakikanin icerisinde mükemmel anlayisli bir sekilde izah etmis.

Ben de lap diye hemen her fetvanin arkasinda kosmuyorum. Az bucuk bilgim ile yine de kendim devamini arastiriyorum. Akla yatkin bulursam, beni tatmin edebiliyorsa vardigim sonuc, dogru oldugunu kabulleniyorum.

Körü körüne ha bir adam var ya o ne kadar cok sey biliyor ne derse dogrudur benim tabiatimda yoktur. Ister profesör olsun, ister hatip olsun, isterse alim olsun kendi fikirlerimle karsilastiriyorum. Ben cok mu biliyorum? Hayir. Ama herkes gibi ben de kendi fikirlerime kendim saygi göstermek zorundayim. Yoksa taklidcilikten kurtulamayiz.

Muhkem Ayetlerin kendini acikladigi konularda zaten tartisma diye bir sey olamaz. Hükümler apacik ortada. Diger bölümlerde insanlar aralarinda görüslerini paylasirlar, kimse illede ben hakliyim diye dayatamaz, yoksa hersey halledilmis olur Kitab'i kapatmak zorunda kalirdik. Ögrenmemiz gereken cok seyler var. Bir ders kitabi veyahut bir romanla karsilastiramiyacagimizdan dolayi Kur'an'in elden birakilmasi bizler icin imkansizdir.

Sevginur kardesim, bir yazimda belirttigim gibi, Dost1 kardesimizin, sagolsun eksiz olmasin, tavsiye ettigi linkleri okuyorum iki gündür. infak basligi yazisinda olacak linkler yanilmiyorsam. Ben daha hic rastlamadim o sayfalara. Allah razi olsun Dost1 kardesimizden, Dinimi yeniden ögreniyorum. Arablarin dinini bir kenara biraktim, Allah'in dinini yeni bastan ögreniyorum.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
sevginur (8. February 2013)