Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23. January 2013, 03:05 PM   #6
sevginur
Uzman Üye

sevginur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 477
198 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
sevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud ofsevginur has much to be proud of

Allah razı olsun ..
Heyecanlanmamak mümkünmü ..! Dünya hayatı iyiler ve kötüler arasında bir yarış değilmi.(İblis,)Yeniden diriltilecekleri güne kadar bana süre ver" dedi.
Bu yarış bir gün sona erecek herkes öbür alemde ödül yada ceza alacak..
Verdiğiniz ayetler
(Asr: 1–3) Asra Andolsun ki, iman eden, Sâlihatı işleyen, hakkı tavsiyeleşen ve [u]sabrı tavsiyeleşenlerin haricindeki tüm insanlar kesinlikle tam bir hüsran/ kayıp-zarar içindedir
iyiliği Allaha iman etmeyen kişi de yapabilir.. kimse annesinden kötülük yapan biri olarak dünyaya gelmiyor sonradan isyankar kul olabiliyor..İyilerde iyiyken kötü olabilir.
buradaki iyiler sabikun aktif sürekli iyiliği olan elçiler yani tebliğle aktif olanlar.sürekli öne geçenler sizler gibi dünyada iken peygamberlik son bulsada sizler arkasından devam ettiriyorsunuz..
(Tövbe: 100) Muhacir ve Ensar'dan ilk önce öne geçenler ve iyi amellerle onları izleyenler; Allah onlardan razı oldu, onlar da Allah'tan razı oldular. Ve O, [Allah] ve onlara, içlerinde temelli kalacakları altlarında ırmaklar akan cennetler hazırladı. İşte bu, büyük bir kurtuluştur.
diğer takip eden iyilere verilecek mükafat aktiflerle aynı değil ne mutlu sizlere selam selamla karşılanacaksınız.. kötülerin mahrumiyetine düşürecek hatalardan, gafletten ,azgınlıktan rabbimize sıgınırız

95–96. Şüphesiz işte bu, [Bizim naklettiklerimiz] kesin bilginin, gerçeğin ta kendisidir. Öyle ise büyük Rabbinin adını tesbih et!

selam ve dua ile ..
sevginur
Ve ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/ Ben asla sizin yapmış olduğunuz ibâdeti yapıcı değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz/ Siz de benim yapmakta olduğum ibâdeti yapıcı değilsiniz.
Sizin dininiz sadece sizin için, benim dinim de sadece benim içindir.”
Kâfirûn Sûresi

Konu sevginur tarafından (23. January 2013 Saat 05:49 PM ) değiştirilmiştir.
sevginur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sevginur Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Bilgi (26. January 2013), dost1 (24. January 2013), Miralay (26. January 2013)