Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. November 2012, 01:17 AM   #22
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
heh işte o zaman açıkla bana Kurandan, akşam namazı kaç rekat, sünneti kaç rekat.

eğer getiremezsen, Yukarıda kurandan cevap vereceğim dediğin ayetleri de bulamazsan.. sen sadece bir YALANCISIN... hemde nankör bir yalancı.

Nahl 105
Allah'ın ayetlerine inanmayanlar, ancak yalan uydurur. İşte onlar, yalancıların kendileridir.

Hadi bul bana bir secdede alnın kaç defa yere değeceğini, hatta bul bana secde ederken alnın yere değeceğini KURANDAN... eğer bulamazsan;

Enbiyâ 24
... De ki: Haydi delillerinizi getirin! İşte benimle beraber olanların Kitab'ı ve benden öncekilerin Kitab'ı. Hayır, onların çoğu hakkı bilmezler; bu yüzden de yüz çevirirler.
Bak başka bir başlıkta da aynı soruyu, yine aynı üslupla, sabah namazı ile ilgili sorman üzerine nasıl cevap vermişim.

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hala kişisel sataşma, hala kişisel üstünlük komplekslerine gem vuramama durumlarına devam ediyorsun.

Ya kardeşim, önce öfke kontrolü denen mekanizmanı çalıştır, sakinleştir kendini ondan sonra yaz.

Ben, bir şeyi getiremezsem, neden yalancı olayım. Neden yanılan, yanlış olan olmuyorumda yalancı oluyorum. Beni ne kadar tanıyorsunda bunu söyleyebiliyorsun? Kul hakkına inanmıyormusun?

Sen, iddialarında yanlış çıkınca ben sana yalancı vb. ithamlarda bulunuyormuyum?

Neyse şimdi konumuza dönelim ve getirmemi istediğin yazına cevap vereyim. Ancak cevabım yine düşünmediğin yazdığını da gösterecek şekilde olacaktır.

Benden hem sabah namazının kaç rekat olduğunu sormuşsun, hem de sünnetinin kaç rekat olduğunu sormuşsun.

İşte namazı yok sayınca, bu şekilde yazmanda normal oluyor. Artık hatanı gör.

1- Sabah namazı yada diğer namazlar arasında kuranda ayrım yapılmaz.

2- Kuranda namazlarla ilgili olarak farz namazlar, sünnet namazlar diye ayrım yoktur.

Hem kurandan deyip, hemde kuranda farz yada sünnet namaz olmadığını kendin görmesen bile hiç duymamılmıydında sordun?

3- Sünnet namazlar, sadece peygamberimizin fazladan kıldığı vakit namazları olarak iddia edilirlerki, kuran dışındaki kaynakları delil kabul etmediğimden bu kısmı daha fazla açıklamayacağım.

4- Ben kılabildiğim kadar fazla namaz kılmaya çalışan biriyim.

5- Kuranda bütün namazlar için asgari iki rekat buluyorum. Azamisinde ise sınır yoktur.

selamlar,
aorskaya
Sana kurandan secde de alnın yere kaç kere değeceğini niçin bulacakmışım. Kuranda secde der. Ama, secde zaten kurandan önce de olan ve bilinen bir şey olduğundan tanımı yada tarifi yapılmaz.

Ben aynı şekilde sana, "hadi bakalım, salat namaz demek değildir" diyen ayeti kurandan göster dersem apışır kalırsın herhalde değilmi?

Sonrada, bunun üzerine,

Nahl 105
Allah'ın ayetlerine inanmayanlar, ancak yalan uydurur. İşte onlar, yalancıların kendileridir.
ayeti ile (aslında hatalı olarak istediğim cevabı vermediğinden) seni yalancılıkla itham etsem doğrumu olur. Sen, bu şekilde yenik düşsen bile, gerçek değişirmi? Rabbim her şeyi görmüyormu, o kandırılabilirmi?

Tabiki bu durum geröekten iman edenler için dikkate alınması gereken durumlardır.

Bu tür, düşüncesizce ve hırsla anlamsız isteklerde bulunan ve bunlar olmayınca çirkin şekilde itham eden yazılar yazmaktan vazgeç artık.

selamlar...
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (4. November 2012 Saat 01:22 AM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla