Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19. December 2012, 10:30 PM   #5
ates demir
Guest

Bart kişinin huda edeni-dogru yola sevk edeni (M-h-d) kendi icinde lakin cogu baska baska egolara/kendi egilarina kulluk yapiyorlar da farkinda degiller. İsin asli astari budur. Elestu bi Rabbikum u uzaklarda aramayin.
Aslinda herkes dogru nedir biliyor farkinda ama nefsine hos gelmiyor bu ve kivirma basliyor.
Ego savunma sanatlari ile unludur.
Superegoca baski altindadir.
Bir kisi cok ictiginde veya anestezi aldiginda ne kadar agresif saldirgan kirici ve nahoş oluyorsa o kadar egosu kuvvetlidir. Eger bu kisi normal hayatta iyi biri ise gelismis bir vicdan/empati/superegoya isaret eder. Egerbu kisi normal hayatta kotu biri ise Superegonun zaten zayif egonun zaten kuvvetli oldugu asikardir.
Egoyu tanimlayan sey ben dir. Sonu biliyorum gidiyorum aliyorum biniyorum geziyorum gibi -M ile biten cumlelerde konusan EGO dur. Nerden diye sorma BiliyoruM işte. ZekiyiM ya ondan.
Dostum Bart levhi mahfuz cok uzaklarda degil ve gunes nursa Allah nur ustu nurdur. Bir gunes kadar olamayan Allah algisindan uzagim.
Bariş icinde ol...
Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
bartsimpson (20. December 2012), dost1 (26. December 2012), Miralay (20. December 2012)