Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. May 2009, 12:59 AM   #2
Barış
Uzman Üye

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.340
366 Mesajina 989 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Barış is on a distinguished road

Selam Sarah Kardeşim,

Alıntı:
Kader, Allah'ın geçmiş ve gelecek tüm olayları bilmesidir.
Alıntı:
Kaderinizde çay içmek varsa çay içer, tatlı yemek varsa tatlı yersiniz. Yaptığınız seçim size bu yönde verilen bir his dolayısıyladır
Allah'ın bilmesi bizim seçimimizi ve irademizi nasıl ortadan kaldırıyor, bunun açıklamasını ben bu yazıda ve bilim adamının çalışmasında göremedim. Bu husustaki düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim.

Kaderimizde çay içmek varsa çay içeriz. Örnek çok masum. Şöyle bir örnek düşünelim. Hatta güncel bir örnek de verebiliriz. Kaderimizde bir eve dalıp 47 kişiyi öldürmek varsa, gidip öldürürüz ve yaptığımız bu seçim bize bu yönde verilen bir his dolayısıyla mıdır?

Ben de düşüncemi paylaşayım. Allah'ın bilmesi, bizim seçimimizi/irademizi ortadan kaldırmaz. Allah zulmetmez, kötülük emretmez. Bizim seçim hakkımız olacak ki imtihanda olabilelim. Ve elbette ki Allah geçmiş ve gelecek tüm olayları/herşeyi bilir.

Selam ile.
Kimse kimsenin yargıcı değil, olmamalı da zaten..Herkes kendi üzerinde gözetmen ve yargıç olsun..Kendimizi rahatsız edelim, dünyamız değişsin...Belki o zaman huzuru bulmuş benliğimiz başkalarına kendiliğinden ışık saçar../Elif.
Barış isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Barış Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
dost1 (8. May 2009), HanifMuslim (7. May 2009), Miralay (7. May 2010), SARAH (7. May 2009)