Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18. October 2011, 03:45 PM   #10
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
İnsan evlilik gibi kutsal bir müesseseyi diline dolayıp kanal kanal gezip magazin konusu yapıp reyting uğruna medya patronunu zengin yapacağım diye para kazanma uğruna bunları yapar mı ? Ayıplarını örtmek yerine mahrem konuları teşhir edip milletin gözüne baka baka anlatır mı ? iki kişi arasında olup bitenler milyonları ilgilendirir mi ? kendisi değil başkası yapsa yaşar hoca bunu kınamazmıydı ? Kendisi yapınca mübah başkası yapınca günah.Biz hep böyle aldatıldık.Yaşar hocanın ben İlmi konusunda bişey demedim.sadece anlattıkları ile yaşadıklarının tezat olduğunu söyledim.Bu yüzden insanda tesir bırakmıyor."Niçin yapmadığınız şeyleri söylüyorsunuz "?
birincisi Yaşar Nuri hoca bu bahsettiğiniz bildiriyi medyaya değil mahkemeye yapmıştır.
Önde gelen isimlerden olduğu için medya bunu direk haber haline sokmuştur.

2. olarak bu haberde islama ters ya da bahsettiğiniz ölçüde sorun teşkil edecek bir durum yok. Yani insanlar evliler geçinemediklerinde zorla bunu gizleyecekler mi?

KURANDA BOŞANMA AYRILMA AYETLERİ NEDEN İNDİR?
lut peygamber ve nuh peygamberin karılarıyla olan geçimsizliği ve bunları öğrnek vererek peygamber eşlerine inen hükümler süs olsun diye mi indi?

Bu haber bırakın kötü bir imajı, Yaşar Hoca burada da örnek bir davranış sergilemiş...
Eşinin şiddetine şiddetle (dayak atarak) karşılık vermemiş, onun insan haklarına en saygılı şekilde Mahkemelere yönlendirerek bu konuyu en muntazam şekilde çömüş...

Bu yaşananlar bırakın olumsuzluğu, olumlu bir durumdur..

keza 2. perdede, iftira konusuna çok dikkat etmek gerek. Hz Peygamberin hanımına nasıl iftira ettiklerini (hemde aynı kervanda bulunan müslümanların) biliyor olmalısınız.

Yani bu kusursuz insan arayışı hangi dinin saplantısı yada kafamızda aradığımız kusur imajları kimin kalıbı bilemiyorum...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla