Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18. October 2011, 11:18 AM   #7
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

mesela hangisini yanlış yapıyor?

adam bütün dincileri karşısına almış, din adamlığı görevini en iyi yapan kişi.
Dini gerçekleri korkmadan, sonucunda zarar göreceğini, malum kesimin ahlaksız propagandasını yiyeceğini bile bile aynen söylüyor.
KENDİ OĞLU GİBİ TANIDIĞI GERÇEKLERİ GİZLEMİYOR... ayetleri tahrif etmiyor, az bir bedele satmıyor. tam aksine bütün dincileri karşısına alıp ilmi savaş ilan ediyor..

Ben Yaşar Nuri hocanın söyleyip de yapmadığı hiç bir davranışını duymadım işitmedim.
İnsan hatasız olmaz, mutlaka hataları olacak, ama inanın eğer görsem diyeceğim ki "şu şu konularda haksızdır" ama ben bu adamın eksiğini bulamıyorum.

Ama tabi telkinler geliyor dışardan şeytan telkinler;
Hiç bir bilgiye dayanmadan şu lafları bir zaman ben de söyledim, çok da duyuyorum.

-amaaaan bırak sosyete hocası.
-yaşar hoca yoldan çıkarır adamı
-bırak yaa o dini satıyor (sanki ABD de arsası varmış gibi)
-amaaan o hoca müsvettesi yaa ne ki

v.s. telkinler "malum" kesimin her zamanki telkinleridir ve bilirsiniz şeytan telkinleri insanları böyle zedeler ve etki eder.

Tıpkı KERVAN da peygamberin hanımına ZİNA lafı atıldığı gibi, mutlaka müslümanlarla beraber aynı kervanda giden, müslümanlarla aynı yolu paylaşan birileri yine ZİNA lafını atacaklardır masum insanlar için ortaya...
Bu tür telkinleri müslüman şeytanlarının (münafıkların) attığını untumayalım.. o günahı ortaya atanlar daha sonra peygamberden daha da müslüman oldular...

KUSURSUZ İNSAN DİN ADAMI VARSA EĞER EMİN OLUN Kİ O SAHTEKARDIR... ben bu gün peygamberde bile kusursuzluk göreyim emin olun dini bırakacağım.. sahtekar diyeceğim.. Kusursuz olan kimse yalancıdır dolandırıcıdır. İnsan olmadığını söyleyen hilekardır. Hangi peygamber böyle ilan etmişse o da yalancıdır. Bu kitabı Kuranı elime alınca ilk aradığım şey de buydu zaten. peygamberde zerre kusursuzluk görsem anında kapatacaktım kitabı yüz üstü...

Allahın vahyi hayatın gerçekleriyle ASLA çelişmemeli... eğer gerçekten de hayatı o yarattıysa böyle..

Peygambrimiz bile, vahyi getiren kişi;
-ağma hasta bir insanı ikinci plana attı
-üvey oğlu ve kölesi zeydin karısına karşı cinsel ilgi duydu
-savaşta para kazanmak dünyalık isteğinden dolayı esir satmaya kalkıştı.
-az kalsın, Allah gönlüne sebat vermese müşriklere meyledecek, ayetlerin bir kısmını gizleyece bazı gerçekleri söyleyemeyecekti.

bu ve bunun gibileri Kuranda yazar. Peygamber bile kusursuz değilken biz hangi insanları değerlendiriyoruz?
Ortada bir gerçek vardır, onu derleyen ve gerçekten bilimsel tarihi ve sosyal gerçekler olarak getiren kişinin kişiliği değik yaptıkları önemlidir.
Zaten Allah bunu Kuranda açıklıyor, peygamber ölse siz dinden dönecek misiniz diyor???? Yani önemli olan kişiler değil, ortaya konulmuş gerçeklerdir.

son bir eklenti daha yapmak istiyorum...
Hatasız insan hiç bir şey yapmayan insandır... asla hata yapmaz..
bu şeyhlerin evliyaların hatasız gözükme sebebi de budur aslında. hiç bişey yapmazlar sadece boş konuşuk...
doğal olarak şunu söylerler; ben hoca efendi hazretlerinin hatasını görmedim... gibi laflar.. göremezsin tabi bişey yapmadı ki... Himmet gönderdi de hatalı himmet mi gönderdi? melek gönderdi işlere yardım etti de yanlış mı etti... hangi hatasını gördün...
Yaşar hocanın verdiği bilgileri birilerinin çıkarını bozar. o nedenle yapmasa bile yaptı derler. derleeeer derler. yapmasa da yaptı derler.

Konu hiiic tarafından (18. October 2011 Saat 11:45 AM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
merdem (5. February 2013)