Tekil Mesaj gösterimi
Alt 9. March 2013, 08:52 PM   #3
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Degerli Kardeslerim,

insan bu satirlari üzüntüyle okuyor inaninki.

Ben bir gayrimüslimi Islam'a davet edecek olsam ve bana sotular yöneltecek olsa; Kur'an nedir, nasil indirilmistir, nasil ve kim (ler) tarafindan toplanip KITAP haline getirilmistir?

Sizin cevabiniz ne olur? Tabii ki herkesin bu soruyu sormaya hakki var.

Musa Peygamber Allah'i görmek istememismiydi?

Ibrahim Peygamber Allah'in ölüleri nasil dirilttigini görmek istememismiydi?

Herkesin de bir hakki var Kur'an ne sekilde KITAP haline dönüstürüldü diye.

Tamam bizler birer müslüman olarak Rabbimizin Ayetleriyle bizlere verdigi söz üzerine; Kur'an'i Biz indirdik, koruyucusu da Biz olacagiz! tüm kalbimizle inaniyoruz.

Kalkta bunun böyle oldugunu izah et, adam karsinda kis kis gülüyor. Sayet bir insan kendiliginden Kur'an'a yönelmek ihtiyacini duymuyor ise; Rabbimizin yine buyurdugu gibi: Sen ölülere duyuramazsin! tam yerinde bir sani yüce söz.

Öbür yandan hayatimiz, imanimiz, cennetimiz, cehennemimiz okyanuslari doldurmaya yeterli rivayet rivayet rivayetlerle dolu. Pes dogrusu yani!

Gelde Musa ve Ibrahim Peygamberler gibi ille de görmek isteyenlere laf anlat. Günümüzde herseye ispatla inaniliyor, öyle ordan burdan gelme laflarla degil, yazili olarak tarihin ve sahislarin tastikleriyle.

Sen ve ben Rabbimize iman ediyoruz, cihadi nasil sürdürecegiz, Islam'a davetimiz nasil olacak, söz ile olmazsa top tüfekle mi girisecegiz?

Ben gercekte cok üzülüyorum bu duruma.

Ya bu güne kadar ölenler? O müslümanlar da Allah'in varligina inaniyorlardi, ama hurafelerden arinmamis olduklari icin bir takim yanlis itikatlari vardi (halen olanlar var) onlarin günahlarina ortak mi olacak sasirticilar? Alilerle velilerle öbür dünyaya göc edenler?

Sanki dünya toz pembe olmaya devam ediyormus gibi, günümüzün aydinlari halen birbirlerine laf ebeligi edene kadar bir araya toplanip Islam'i yeniden temize cikartmaya calissinlar el ele vererek. Sanirim sevip saydigimiz günümüzün alimleride baska bir havalarda, kimse taviz vermeye yanasmiyor.

Rabbimizden Mucizelerin gelmeyecegini hepimiz biliyoruz, mucizeleri bizlerin yaratmasi gerekir. Besbelli Rabbimiz de bizlerden bekliyor bunu. Islam coktan tamamlandi, Kur'an coktan toparlandi, fakat müslümanlar her gecen gün kaybetmeye mahkumdur ALLAH'IN Dinini ayakta tutmadiklari müddetce.

Ey Allah'in ilim sahibi kullari, en basta sizler uyanin, sizler uyanin ki önce, sonra bizleri uyandirin.

Balik bastan kokmasin!

Hepinize en icten sevgi ve saygilarimla sesleniyorum kardeslerim, bölünmeyelim daha fazla.

Allah'in selami hepimizin üzerine olsun.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (10. March 2013), Miralay (12. March 2013)