Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22. February 2013, 06:26 AM   #15
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Alıntı:
Benim "neci olduğumu merak edenler" kitaplarımı ve gazete makalelerimi okuyabilir
Sevgili eren, "ben" değil "biz"

Bencilleşmek kötüdür. Ben demenizden dolayı halen "Darüsselam" dergisinin ikinci baskıkısını çıkartamadınız.

Sizlerin yaptıkları çalışmaları desteklemeye çalışıyoruz. Ama eylem noktasında çok yetersiz görüyorum. Kuru laf ile kalmaktadır. Lütfen eleştirileri benleştirmeyiniz. Sizler gibi aktif olan bireylerin daha dikkatli ve bizci/toplumcu olması gerekir.

Alıntı:
8.gün gibi "entellektüel geyikler yerine"
8. gün umarım hepimiz için zor geçmez. Geyik dedikleriniz Kuran içi bir düşünce ve ders çıkartma, hadis içi putçuluk değil. Hata edersek rabbimiz bizleri bağışlasın. Bizler Kuran ayetlerini işittik ve itaat ettik. Bizim misakımız tozsuz ve güncel Kurandan. Zira temizdir.

Keşke ilk günlerin bizci tavrı devam etse idi. Ama umutluyuz.

Kuranın özünü araştırıp, namazın kaç vakit olduğunun tartışması, tuzu kuru mealcilikse evet, bu lafı severim. Bizler mealciyiz. Zira mealin ne olduğunu sizler daha iyi bilirsiniz.

Bizler tarihimizi din edinmiyoruz. İhtiyacımız dışındakileri infak ediyoruz. Elimiz darda olsa bile. Bunu ebu zer yaptı diye değil, mealden öğrendik diye yapıyoruz.

Nebiyi erbab edinmiyoruz, sizleri de...

Bizler sosyal alan dokunan islamı, bu yaptığımız tartışmalardan öğrendik.

Verilen sözlerin yerine getirilmesi dileği ile. Dergi için para lazımsa ve bunun için verdiğiniz sözü yerine getiremiyorsanız, bir mail, bir duyuru bari yapın LÜTFEN ...

Hayata dokunan islam bu mu?

Kuran neden vakitli farz kıldık demektedir? Vakitlerde yapıla gelen yanlışların tartışılması mı geyikler.

Kuran neden 6 günde yarattık diyor. O ayet yerine fakire yardım edin demez mi?
Kuranın geyikleri mi bunlar?

O takva sahipleri ki, bollukta da darlıkta da Allah için harcarlar; öfkelerini yutarlar ve insanları affederler. Allah da güzel davranışta bulunanları sever.

O vakit Allah'tan bir rahmet ile onlara yumuşak davrandın! Şayet sen kaba, katı yürekli olsaydın, hiç şüphesiz, etrafından dağılıp giderlerdi. Şu halde onları affet; bağışlanmaları için dua et; iş hakkında onlara danış. Kararını verdiğin zaman da artık Allah'a dayanıp güven. Çünkü Allah, kendisine dayanıp güvenenleri sever.

Şüphesiz ki bu Kur'an en doğru yola iletir; iyi davranışlarda bulunan müminlere, kendileri için büyük bir mükâfat olduğunu müjdeler.

Ne var ki insanlar kendi aralarındaki işlerini parça parça böldüler. Her gurup kendilerinde bulunan (fikir ve davranış) ile sevinip böbürlenmektedirler.

Kendilerine Rablerinin ayetleri hatırlatıldığında ise, onlara karşı sağır ve kör davranmazlar;

BU MEALLERİ YAZDIK DİYE BİRİLERİ KURU MEALCİLİKLE SUÇLAYABİLİR AMA NE YAPALIM KARDEŞLERİMİZDİR. KABULUMUZDÜR

RABBİMİZ İLİMLERİMİZİ ARTIRSIN. ŞİRK KOŞMADAN MÜSLÜMANCA ÖLDÜRSÜN, SALİHLERLE BERABER HAŞR EYLESİN.

GERÇİ BU DUALARDA KURU MEALLERDEN AMA.

BENCİLLEŞMEYEN BİR BİREY OLMA UMUDU İLE.

Ey iman edenler, bir topluluk başka toplulukla alay etmesin; bunu kadınlar da yapmasın. Belki alay edilenler alay edenlerden iyi olabilir.
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pramid Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
seckin (26. February 2013)