Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20. November 2012, 07:30 AM   #28
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
Hasan Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin Örskaya,

Daha önce de
dile getirmeye calistim.

Önemli olan,
iletisim.

Hatlari kesik telefonun biri bu ucunda ötekisi o ucunda yalnizda kendine konusanlarin durumuna düsmeden bir birimize meramimizi anlatabilmemiz.

Bunu bir ricami vurgulamak icin yaziyorum:

Benim aklimdan bile gecmeyen iddialarin cevabini verip te beni onlari okumaya zorlamayin. Örnegin savaslarda düsmani esir almamizin caiz oldugunu ayetler getirerek bana anlatmayin...

Buradan baska bir linkte de olsa Allah isterse cevap vereceginizi belirtiyorsunuz. Bunu ögrendigime sevindim. Allah razi olsun.

Sevgi ile,
Hasan Akcay
Sayın akçay,

Bu yazıda değindiğiniz hususları sizi tanıdığım kadarıyla, sizin benimsememeniz gerektiğini düşündüğümden, yazıdaki gibi anlamamamk için zorlanıyorum ve yazıdaki anladığım gibi ise de düzelteceğinizi düşünüyorum.

1- Öncelikle, yazışmalara katıldığım dostların yazılarına mutlaka cevap vermeye çalışırım. Ancak, bazen gerçekten yazmamı engelleyen ya sonuçlarının tesiri bakımından daha öncelikli cevaplanması gereken yazılar ortaya çıkabiliyor, veya bazı sosyal gelişmeler zaman bakımından imkansız kılabiliyor.

Bu yazıyı yazamdan önce de keşke, yazınızın cevabı verilmiş olabileceğini düşünerek, verilen linke baksaydınız, "hattı kesik telefondakiler" hissine kapılmazdınız.

Bu kısmı, katıldığım konularda cevaplamam gereken durumlar olursa, mutlaka cevaplamaya çalışacağımı, ama yukarıda belirttiğim gibi sebebplerle gecikebileceğini bir kez daha belirterek, en azından bundan sonrakiler için bunun bilinmesini rica ederek kapatıyorum.

2- Benim aklimdan bile gecmeyen iddialarin cevabini verip te beni onlari okumaya zorlamayin. Örnegin savaslarda düsmani esir almamizin caiz oldugunu ayetler getirerek bana anlatmayin... demişsiniz.

Ben, siz dahil kimsenin aklından geçenleri veya geçmeyenleri bilemeyeceğimi bilirim. Bu nedenle, aklınızdan geçenler yerine yazdıklarınızın ortaya koyduğu sonuçlar üzerinden ve anladıklarıma göre cevaplandırmaya çalışırım.

Siz, savaşlarda esir alınmayacağını söyeleyebilirken, buna karşılık savaşlarda esir alınması gerektiğine ilişkin ayetleri size getirenlere, ayetleri anlayıp, yorumlayarak;

a- ayetlerin esir alınmasını anlatmadığını,
b- ayetlerde esir alınması anlatımını görüyorsanız da, bir hatanızı düzeltilmesine yardımcı olunduğunu,

anlatan biri olarak yazılara yaklaşmalısınız.

Sayın akçay, sonuç olarak;

Örnegin savaslarda düsmani esir almamizin caiz oldugunu ayetler getirerek bana anlatmayin...

şeklindeki sözünüzü, ayetleri pratize ederek anlatmaya çalışan sizinle bağdaştıramadım.

Peki, size nasıl anlatalım?

Ayet yazmadan anlatabilirmiyiz, yahutta sizin gibi olmazsa anlatmayalımmı?

selamlarımla...
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla