Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18. October 2010, 01:27 AM   #17
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Yusuf peygamberden çok ders çıkarılır çoook.. Ahhhh her okuyuşta gözlerimi yaşa boğan peygaber, Allah senin gibi yöneticileri her daim başımızda bulundursun.
Harika bir peygamber... harika bir yönetici... harika bir dost...
---------------------------
Dost kazığı yediğiniz zaman ne yaparsınız? dostunuz sizin arkanızdan laf çıkarırsa? yada resmen sizi dolandırırsa? hakkınızda iftira atarsa? ne yaparsnız ya arkanızdan kuyu eşerse? Ya sizi kuyuya atarsa? ya dünyada gözünüzün gördüğü tek dostunuza sizi kurtarmaması için ona yalan söylerler sizden umudu kestirirese, ya sizi kurtlara yem ederse...
Pek çok şey yaparız, ama Allahın, şeriatın koyduğu sınır; yani ancak misliyle cezalandırma hudutunu çiğnemeden kesin bi zarar veririz... Ahhhh işte dost kazığı yediğimizde dahi sevme gibi bir yeteneği köreltmeden yaşayabiliyormuyuz? Arkamızdan kuyu eşenlere ve hatta bizi oraya atanlara yine sevgi ile bakabiliyor muyuz? Yusuf gibi olabiliyor muyuz? ... Yada az bir zarar görsek hemen kas katı mı kesiliyoruz,,, sürekli duyduğum çevremde sürekli kulağıma fısıldanan bir şeytan telkini var "çok ezeceksin abi, acımasız olacaksın bu devirde, beni sallamayanı bende sallamam, seni kandırmadan önce sen onları kandır v.s." offf bu şeytan telkinleri bu yalan dolan ve ateş dolu sözlerden nefret ediyorum.

Yusuf bile dolandırılmış, ama dost kazığına kızmamış küsmemiş... Yusuf gibi sevebiliyormuyuz?
-----------------------------------------

Yusuf gibi vizyon tabiri yapamıyoruz şimdilik ama yusuf gibi sevmenin ne demek olduğunu (bizde olmadığı için) az çok tahminen biliyoruz...
AHhh yusufum ben seni okurken gözlerim yaşlar içinde kalıyor, ahh o baba senin gibi evladı kaybedince nasıl ağlamasın nasıl tuzlu göz yaşından kör olmasın ahhhhh...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (18. October 2010)