Tekil Mesaj gösterimi
Alt 1. September 2011, 08:41 PM   #3
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
Bakara 184: (Oruç) Sayılı günlerdir. Artık sizden kim hasta ya da yolculukta olursa tutamadığı günler sayısınca başka günlerde (tutsun). Zor dayanabilenlerin üzerinde bir yoksulu doyuracak kadar fidye (vardır). Kim gönülden bir hayır yaparsa bu da kendisi için hayırlıdır. Oruç tutmanız, -eğer bilirseniz- sizin için daha hayırlıdır.
zor dayanabilenlere yani zorluğa dayanabilenler, asıl meali "orucu tutanlara" yoksulu doyuracak fidye düşüyor du bunu daha önce konuşmuştuk.

Alıntı:
Oruç konusunda, önemle istenen, daha sonra sayının tamamlanmasıdır. Ayete dikkat ettiğimizde, hiç oruç tutamayacak durumda olanlar içinde, bir açıklama var. Bir yoksulu doyuracak kadar fidye vermek. Fakat Allah bu yola keyfi sapmamamız içinde, Oruç tutmanız, -eğer bilirseniz- sizin için daha hayırlıdır diyor. Buradan da anlaşılıyor ki Allah, bizleri oruç tutmaya en güzel bir yöntemle davet ediyor.
dediğiniz yerde oruç tutmayanlar fidye versin diye bir ayet yok. Dediğimiz gibi oruç tutana, ona dayanana fidye vermek düşer. Bu fidye yemeyip artırdığı yemeği ihtiyaç sahibine vermektir.

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Benzer bir çalışmayı BURAYA tıklayarak da izleyebilirsinizç Dailymotionu siteye video olarak gömemedim.

Aksini ispat etmek için Sorularla İslamiyet adlı sitenin cevabını okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Ben okudum ama siz kitaptan sanasınız diye ağızlarını eğip bükerler ayeti geldi aklıma şimşekler gibi çakıyor rabbim ayetlerini kafamda nerede bir batılıyet tahrif görsem.
Ama bu tevili Dost1 ve piramid daha iyi bilir. Hocalarım sorularla İslamiyetin yazdığı yazı bana çok ağır geldi, haklılık payları var mı?

Konu hiiic tarafından (1. September 2011 Saat 08:46 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Anonymous (2. September 2011), dost1 (2. September 2011)