Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. November 2012, 12:19 PM   #10
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Meali siteden kopyeledim asagida görüldügü gibi.

Simdi burada yüce Allah "Ey iman edenler" diye basliyor, erkek kadin ayirimi yapmiyor. Haciya hocaya mollaya kalsa: kadin evin icinde dahi basi acik gezemez diyorlar. Ki bu Ayet
31. Ayetten sonra indirilmistir. Kadinin kapanmasiyle degisik bir emir, yasak var mi 58. Ayette? Kadin ve erkek esit durumda. Allah emirlerini bize böylece bildirmis oluyor.

Bu ev icindeki konudur. Ev haricinde durumlarda mü'min hanimlarin dis elbiseleriyle kendilerini teshir etmemek suretiyle normal giyinmeleri yeterli degilmi mollalarimiz icin? Hasa, yüce Rabbimiz unutmus mu, kadinlar bir tek gözleri haric her tarafini kapatsinlar diye emretmeyi? Kim ne hakla Allah'in emirlerini eksiltme veyahutta fazlalastirma hakkini kendinde bulabiliyor? Kur'ani'i mi tamamliyorlar akillarinca eksik akillilar.

Hadislere okadar kiymet veriyorlarsa, erkeklerinde baslik takmalari, sakal uzatmalari ve cuval gibi elbiselerle dolasmalari lazim gelmezmi, illede Peygamberimizin sünneti diyorlarsa, kendileri de araplar gibi, iranli mollalar gibi giyinsinller o zaman.

Nur Suresi 58. Ayet: Ey iman etmiş kimseler! Yasalar çerçevesinde himayenizde bulunanlar394 ve sizden erginlik yaşına gelmemiş olanlarınız üç durumda; sabah eğitim-öğretiminden önce, öğle vaktinde elbisenizi çıkardığınızda, gece eğitim-öğretiminden sonra izin istesinler. Bunlar, sizin için açık ve korumasız üç zamandır. Bunlar dışında ne size ne de onlara bir günah yoktur. Aranızda dolaşırlar, bazınız bazınız üzerindedir. Allah, âyetleri size işte böyle açığa koyuyor. Allah, çok iyi bilendir, en iyi yasa koyan, bozulmayı iyi engelleyen/sağlam yapandır.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (8. November 2012)