Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18. March 2011, 09:42 AM   #25
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Nebi-resul olayına nasıl baktığıma gelince, şöyle arz edeyim. (Lütfen okuyunca bana kızmayınız)

Öncelikle Allahü zülcelal hazretleri, vahyini tebliğ etmek üzere elçilerini yolluyor. Onların görevi, kendisini gönderenin emir ve yasaklarını içeren fermanı insanlara tebliğ etmek.
İkinci görevleri ise; Furkan Suresi 30. ayette de göreceğimiz üzere, aleyhimizde şahitlik etmek. Yani rabbülaeminin huzurunda;"Rabbim! ben tebliğ ettim;görevimi yaptım. Fakat kavmim senin fermanını dışladı,önemsemedi." diyerek, hem görevlerini yaptıklarının dolayısıyla yüzleri apaydınlık bir şekilde, hiçbir itirazı kabul etmeyerek, tanıklık edecekler.
Üçüncü görevleri ise, insanlara güzel örnek olmaktır. Zira rabbimiz isteseydi bize meleklerden nebi-resul gönderirdi. Aramızdan birilerini gönderek; bize yaşantısıyla güzel örnek olmalarını sağlamıştır. Zaten resulun hayatı Kur'andan ibarettir. Onlarda Kur'anda ne yazıyorsa aynısını tatbik etmişlerdir. Malesef ahirete intikal ettiklerinde halk tekrar bozuma uğramıştır.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla