Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. January 2011, 06:44 AM   #8
ebu Maruf
Uzman Üye

Tesekkür: 18
39 Mesajina 55 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
ebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud of

Alıntı:
Anonymous Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili kardeşim farkında olmadan yine o bahsettiğim safsata kılavuzuna başvurdunuz. Ben "İslamda problemler var, onları düzeltmek lazım" diyorum siz ise "e ne yapalım ateist mi olalım" diyorsunuz

Konumuz Mushafı veya şeyhi hayal etmek değil, hayal etmekten medet ummak. Yani ben size Mushafı hayal etmeyin ya da birini ya da bir şeyi hayal etmeyin de erotizmi hayal edin demedim.

Size söylemek istediğim neyi kimi hangi nesneyi hayal ederseniz edin ama onu düşünmekten medet umarsanız yanlış yaparsınız. Özellikle tüm yolları Kuran'da belirtilen takvayı ise hiç umamazsınız.
Dostum siz benim hayal ederken ne düşündüğümü nerden biliyorsunuz?
Böyle şeytani kestirme bir yol yoktur!

Örneğin matematik kitabını veya matematik öğretmenini hayal ederek matematik ilmine vakıf olamazsınız.
Olabilirsin dostum.Nasılmı sen hayal et ettikçe zaten o öğretmene olan sevgin artar ona olan sevginin artması demek onun anlatacağı her şeyi çok dikkatli dinlemene vesile olur.O zaman Matematiği daha çabuk daha iyi öğrenirsin.
Sen nasihat alırken sevmediğin insnın nasihatına ne kadarehemmiyet verirsin.Kısaca bakarsın haklımı haksızmı diye.Baktın boş geçersin.Lakin çok sevdiğin değer verdiğin birisi olursa onun söylediğini iyice irdelersin.

Bir aç doyurmayı hayal ederek bir aç doyuramazsınız.Doyurabilirsin dostum.Aksine hayal etmeden doyuramazsın.Sen hayal etmediğin şeyi nasıl yapacaksınki.ALLAH sana ilham etti şu fakiri doyur diye.O zaman dahi hayal ediyorsun.Yarında unutmazsan doyurursun.
Unutmamak için sürekli hayal etmen gerekli.
Mushafın cildini düşünerek içindeki konulara vakıf olamazsınız. Olabilirsin dostum.Zira Kuran okumuyorsan.Sen musafı düşün bir gün açmadım okumadın iki gün açmadın okumadım.Aylarca yıllarca bu sürebilir.
AMA sen hergün musafı düşün bunuda dene kaç gün okumayacaksın.Aklına geldiğinde açar okursun.
.İçinde yazan konular üzerine düşünmek ile mushaf NESNESİNİ düşünmek arasında dağlar kadar fark vardır.
Başka bir başlıkta dediğim gibi Bu doğru ama zaten seni Kuran okumaya yönlendirecek şey Kuran ı düşünmektir.
İnsan alışkanlık yapmadıktan sonra Kuranda olsa başka bir kitabıda düşünüp aklına gelince okur.Bu aklına gelmesi meselesi zaten bu olaydır.
Sen bunu uzun süre yap Artık Kuran okuma alışkanlığını yakala ihtiyac duymazsın.Buna rağmen musafı düşünmeyi bırakmaki.İş hayatı özel ve sosyal hayat sebebiyle bir dönem salıvermenle o rabıta tekrar toparlamana vesile olacaktır.
fatihanın anlamını bilmeden okumak
ile tevhid bilincine erişemezsiniz.
Dostum fatihanın anlamını bilerek okusanda tevhid bilincine ulaşamayabilirsin.
Önce manayı rabıta yapman lazım.ALLAHU TEALA H.z leri ne diyor diye.Tefekkür etmeden nasıl anlayacaksınki bildiğin sadece türkçe çevirisidir.Mana için düşünmek gerekli.Ayrıca tevhid inancını yürerğine verecek olan ALLAH dır senin amelin değil.Amelin belki ALLAH ın Rızasını celb eden bir vesiledir.ALLAH Hoşnut oldumu doğru yola iletir.
Senin yapman gereken.İslamdaki samimi duygularınla anladığın şeylri hayatına tamamen yerleştirmye çalışmakdır.Bunun için ihtiyaç olan nelerse rabıtamıdır.Tefekkürmüdür her neyse bunları kullanarak O na en güzel şekilde Kulluk yapmya vesile olan herşeye sarıl.Rabbimde bu gayretini görecektir.İnşaALLAH Razı olup hidayet ve tevhid inancı nasip eder.
Öyle umut ediyorum senin içinde kendim içinde.

Bir eşyayı bir kişiyi hayal ederek takvayı ancak rüyanızda görürsünüz. Hatta aklınızı buna verirseniz rüyanızda peygamber, melek falan da görebilirsiniz. Rüya veya trans hali kandırılmak için süper bir ortamdır. Yeter ki vaatlerin peşine düşüp kendinizi böyle açın.
Rüyada hayaldir zaten dostum rabıtada hayal etmektir.Her kes her hayal ettiğine kavuşsaydı oooo.Selamlar.

saygılarımla
ebu Maruf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla