Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. January 2011, 10:14 PM   #7
Anonymous
Uzman Üye

Tesekkür: 627
164 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Anonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud of

Alıntı:
ebu Maruf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dostum sizin yazdıklarınızı ve benim cevaplarımı tekrardan inceledim.Siz Kuran örneğini verirken evet kısmında Kelamullahdan hayır kısmında musaftan bahsetmişsiniz.İkisindede Kuran olarak yazmışsınız lakin hayır kısmında ciltlerden bahsettiğinizden dolayı hayır kısmında musaf olarak yazdığınızı düşünerekden cevap vermeye çalıştım.
Burda tekrar belirteyim musaf Kelamullahın anlaşılmasına vesiledir Kelamullahda Rabbimi tanımaya dini öğrenmeye v.s şeylere vesiledir.Ben musafa bakarak zaten fiziki olarak Kelamullaha bakıyorum.Bu sebeble Kelamullah okumak zaten ibadettir dedim.Yani namaz kılmak ibadetse seccade ibadet için vesiledir örneği gibi.Bunu Şeyhe uyarlama meselesine gelince beytullahı düşünmekte musafı düşünmekte bana feyz verir.Neyi hayal edeceğim alkolümü erotizmimi hayal edeceğim tabiki musaf yada beytullahı.Şeyhi hayal etmekde derece olarak aynı olmasada benzerdir.Ben şeyhi hayaldende musafı hayaldende beytullahı hayal dende istifade ederim.Namaza durunca karşımda Beytullahı hayal ederim.Şeyhimi hayal edince o bana Rabbime kuuluğun ehemmiyetini hatırlatır.Musafı düşününce Bana Kelamullahı hatırlatır.Beytullahı düşününce Haccı asrı saadeti islamın yeryüzüne hakimiyetini hatırlarım.Bunları düşünmeyipde erotik bir bayan düşünsem nefsimi günaha teşvik ederim.Yada paraları düşünsem dünya sevgisine doğru iterim kendimi.Neden Şeyhi yada Musafı yada Beytullahı düşünmeyeyimki.Hepside mahluktur ama mahlukattan HALIK ı hatırlatan ne olursa olsun bu sen olsan seni düşünürüm.
Âl-i İmrân 191
Onlar, ayakta dururken, otururken, yanları üzerine yatarken (her vakit) Allah'ı anarlar, göklerin ve yerin yaratılışı hakkında derin derin düşünürler (ve şöyle derler) Rabbimiz! Sen bunu boşuna yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabındankoru !

Sevgili kardeşim farkında olmadan yine o bahsettiğim safsata kılavuzuna başvurdunuz. Ben "İslamda problemler var, onları düzeltmek lazım" diyorum siz ise "e ne yapalım ateist mi olalım" diyorsunuz

Konumuz Mushafı veya şeyhi hayal etmek değil, hayal etmekten medet ummak. Yani ben size Mushafı hayal etmeyin ya da birini ya da bir şeyi hayal etmeyin de erotizmi hayal edin demedim.

Size söylemek istediğim neyi kimi hangi nesneyi hayal ederseniz edin ama onu düşünmekten medet umarsanız yanlış yaparsınız. Özellikle tüm yolları Kuran'da belirtilen takvayı ise hiç umamazsınız.

Böyle şeytani kestirme bir yol yoktur!

Örneğin matematik kitabını veya matematik öğretmenini hayal ederek matematik ilmine vakıf olamazsınız. Bir aç doyurmayı hayal ederek bir aç doyuramazsınız. Mushafın cildini düşünerek içindeki konulara vakıf olamazsınız. İçinde yazan konular üzerine düşünmek ile mushaf NESNESİNİ düşünmek arasında dağlar kadar fark vardır. Başka bir başlıkta dediğim gibi fatihanın anlamını bilmeden okumak ile tevhid bilincine erişemezsiniz.

Bir eşyayı bir kişiyi hayal ederek takvayı ancak rüyanızda görürsünüz. Hatta aklınızı buna verirseniz rüyanızda peygamber, melek falan da görebilirsiniz. Rüya veya trans hali kandırılmak için süper bir ortamdır. Yeter ki vaatlerin peşine düşüp kendinizi böyle açın.

Selamlar.

Konu Anonymous tarafından (7. January 2011 Saat 10:55 PM ) değiştirilmiştir.
Anonymous isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Anonymous Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
yeşil (5. November 2011)