Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. January 2011, 01:10 PM   #6
ebu Maruf
Uzman Üye

Tesekkür: 18
39 Mesajina 55 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
ebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud ofebu Maruf has much to be proud of

Alıntı:
Anonymous Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili kardeşim Kuran örneğine yüzeysel bakmışsın. Ben onu sadece bir örnek olsun diye verdim. "Sen Kuran hakkında böyle düşünüyorsun" diyerek vermedim.

Sen Kuran örneğinde öyle düşünmüyorsun ama verdiğim Kuran örneğini şeyhine uyarla bakalım aslında nasıl düşünüyorsun? Mushafı önüne koyup seyredince veya zihninden mushaf düşününce nasıl ki sana bir faydası olmaz ise şeyhinin de bir faydası olmaz. Allah rızası için o örneği tekrar okumanı rica ediyorum. Bir nesneden ibaret olan mushaf mı hidayete vesile olabilir yoksa içindeki bilgiler mi?
Dostum sizin yazdıklarınızı ve benim cevaplarımı tekrardan inceledim.Siz Kuran örneğini verirken evet kısmında Kelamullahdan hayır kısmında musaftan bahsetmişsiniz.İkisindede Kuran olarak yazmışsınız lakin hayır kısmında ciltlerden bahsettiğinizden dolayı hayır kısmında musaf olarak yazdığınızı düşünerekden cevap vermeye çalıştım.
Burda tekrar belirteyim musaf Kelamullahın anlaşılmasına vesiledir Kelamullahda Rabbimi tanımaya dini öğrenmeye v.s şeylere vesiledir.Ben musafa bakarak zaten fiziki olarak Kelamullaha bakıyorum.Bu sebeble Kelamullah okumak zaten ibadettir dedim.Yani namaz kılmak ibadetse seccade ibadet için vesiledir örneği gibi.Bunu Şeyhe uyarlama meselesine gelince beytullahı düşünmekte musafı düşünmekte bana feyz verir.Neyi hayal edeceğim alkolümü erotizmimi hayal edeceğim tabiki musaf yada beytullahı.Şeyhi hayal etmekde derece olarak aynı olmasada benzerdir.Ben şeyhi hayaldende musafı hayaldende beytullahı hayal dende istifade ederim.Namaza durunca karşımda Beytullahı hayal ederim.Şeyhimi hayal edince o bana Rabbime kuuluğun ehemmiyetini hatırlatır.Musafı düşününce Bana Kelamullahı hatırlatır.Beytullahı düşününce Haccı asrı saadeti islamın yeryüzüne hakimiyetini hatırlarım.Bunları düşünmeyipde erotik bir bayan düşünsem nefsimi günaha teşvik ederim.Yada paraları düşünsem dünya sevgisine doğru iterim kendimi.Neden Şeyhi yada Musafı yada Beytullahı düşünmeyeyimki.Hepside mahluktur ama mahlukattan HALIK ı hatırlatan ne olursa olsun bu sen olsan seni düşünürüm.
Âl-i İmrân 191
Onlar, ayakta dururken, otururken, yanları üzerine yatarken (her vakit) Allah'ı anarlar, göklerin ve yerin yaratılışı hakkında derin derin düşünürler (ve şöyle derler) Rabbimiz! Sen bunu boşuna yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabındankoru !

Buraya kadar anlattıklarımdan sonra "alimin yüzüne bakmak sevapdır" uydurmasını, rabıtayı, aracılığı vb. bir kez daha düşün istersen. Verdiklerim yalnızca birer misal. Sen hayatının başka yerlerine uyarlayarak o misalin neresindesin onu bul.

Allah hepimizi doğru yoluna iletsin.
selametle
ebu Maruf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla