Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. January 2011, 12:10 PM   #5
Anonymous
Uzman Üye

Tesekkür: 627
164 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Anonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud of

Sevgili kardeşim Kuran örneğine yüzeysel bakmışsın. Ben onu sadece bir örnek olsun diye verdim. "Sen Kuran hakkında böyle düşünüyorsun" diyerek vermedim.

Sen Kuran örneğinde öyle düşünmüyorsun ama verdiğim Kuran örneğini şeyhine uyarla bakalım aslında nasıl düşünüyorsun? Mushafı önüne koyup seyredince veya zihninden mushaf düşününce nasıl ki sana bir faydası olmaz ise şeyhinin de bir faydası olmaz. Allah rızası için o örneği tekrar okumanı rica ediyorum. Bir nesneden ibaret olan mushaf mı hidayete vesile olabilir yoksa içindeki bilgiler mi?

Buraya kadar anlattıklarımdan sonra "alimin yüzüne bakmak sevapdır" uydurmasını, rabıtayı, aracılığı vb. bir kez daha düşün istersen. Verdiklerim yalnızca birer misal. Sen hayatının başka yerlerine uyarlayarak o misalin neresindesin onu bul.

Allah hepimizi doğru yoluna iletsin.

Konu Anonymous tarafından (7. January 2011 Saat 12:15 PM ) değiştirilmiştir.
Anonymous isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Anonymous Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (7. January 2011)