Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. January 2011, 06:16 PM   #7
Anonymous
Uzman Üye

Tesekkür: 627
164 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Anonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud of

İçinde olmamama rağmen önceden okuduğum kadarı ile kendilerine "ehli sünnet" diyen mezhepler de aynı şekilde düşünüyor. Yani haluk abinin yazdıkları ile aynı şekilde düşünüyorlar diye okumuştum. Yani onlar da kötü bir insanın sırf peygamber diyor diye affedileceğini düşünmüyorlar. Ben de aynı şekilde düşünüyorum.

Tabi itikadi açıdan sağlam olmadığı için bu konuda doğrudan sapan çevreler de mevcut. Bu şefaat kavramının bazı çevrelerce abartılıp, Allah ikinci plana atılıp şefaatin ön planda tutulup saçma bir şekilde taklitçilik yapılmasını itikadi açıdan tehlikeli buluyorum. Özellikle fatihayı ve anlamını bilip okuyan bir insanın "şefaat ya resullallah" demesi kadar VAHİM bir durum olamaz. Bu zaten türbelerde Allahı aradan çıkararak veli gördüklerinden doğrudan yardım istemekle aynıdır. Ama bu konu da bilgisizlikten kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Yani Kuranı bilen birisinin Allahı aradan çıkarıp "şefaat ya resulallah" diyebileceğini sanmıyorum. Allah doğru yoldan çıkarmasın. Allah hepimizi doğruya yaklaştırsın.
Anonymous isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Anonymous Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (3. January 2011), hiiic (3. January 2011)