Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21. September 2010, 02:05 PM   #14
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Namaz müslümanı müslüman olmayandan ayırır ayırmasına ama münafıkların gösterişleri yüzünden tamamen münafık zihniyetine yavaş yavaş girmişiz. Hiç açıp okumadığımız bir kitaba bile direk iman ettim ben ona diyip konuyu kapatabiliyoruz.

Altimuray yorumun bana şunu hatırlattı.
----------------------------------------------
onları gördüğünde ne güzel salatı yaptıklarını sanarsın ama onların salatları ne yazıkki gösterişten, görsünler de beni müslüman sansınlardan başka birşey, kaz gelecek yerden tavuk esirgemekten başka bişey değildir...

Hemen örnekleyelim; bu gün kimi tekkelerde hesapta fakir fukaranın karnı doysun diye yemek düzenleniyor. Eski bir çinli yada japon bile "bana balık verme, balık tutmayı öğret derken" bizim yoksulu doyurmaya çalışan o güzide şeyhimiz acaba böyle bir problemin sağlıklı çözümünü akıl edememişmidir? HAYIR etmiştir ama o sadece gösteriş yapıyor. Hem eğer fakirin karnı doyarsa kimi kullanacak? eline ekmeğini alan kişi yarın eğitim de alıp bu şeyhin iç yüzünü, yalanların sonunu görmeyecek mi?

Fetonun açtığı okullara bakın, fakir ülkelerin sömürge altındaki bölgelerinde en son öğrenmek isteyecekleri Türkçe'yi de öğreterek ne güzel eğitim öğretim yapıyor öyle değil mi? Acaba gerçekten amacı o fakir ülkelerde eğitim oranının artması, aklın ve vicdanın, bilimin ön plana çıkmaya sağlanması yada cahil kesimlerin eğitilerek topluma yararlı hale getirilmesi mi? HAYIRRRR Feto sadece gösteriş yapıyor, hem de bölgenin en zengin çocuklarını okutarak, amacı eğitim öğretim olsaydı önce kendi vicdanını temizlemekten işe başlaması gerekirdi. Zateen fetonun da amacı eğitim öğretim değil, çünkü eğitimli bir insan fetoya hizmet eder mi? taaaa ki eskiden beri çevresinden bilinçaltına feto köleliği ve teslimiyetçiliği işlenmemiş olsun.

Evet onların salatları gösteriştir ve onlar bu işe üşene üşene kalkarlar. Arkasındaki pek çok inanmış asker ise ondan medet umarak emirleri yerine getirir ama bilmez ki o şirk koştukları onlara hiçbir fayda vermez tam aksine kendisi onlara fayda vermeye hazır askerlerdir.

Sorunların çözümüne inilmeden sırf gösteriş olsun diye yapılan bu eylemler esasen münafıklık alametidir.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
ahmet karapınar (24. September 2010), Barış (21. September 2010), Miralay (21. September 2010)