Tekil Mesaj gösterimi
Alt 6. June 2010, 02:56 PM   #32
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

değerli myro kardeşim.
yaptığınız tanımlara göre;
siz nakşibendi yolunu bilmiyorsunuz.
Bu nedenle bilmediğiniz bir şeyi tartışıyorsunuz.
Bırakın nakşi yolunu siz kadiriye kübreverdiye çeşdiye yollarından da sadece haberdarsınız ama nasıl olduğu içeriği hakkında bir bilginiz yok.

Mezardan ölü kaldırdığı gerekçesiyle müridlerinin ölü kalbini dirilden abdukadircilerin
kabe kapılarında ben allahım diye bağırırken kesilen mansurun, sizin taptığınız allah ayaklarımın altında dyen muhittinin ve cübbemin içinde allah var diyen diğer sapıkların yollarının içeriği hakkında bilgi edindikten sonra tarikat ve mürşit kavramı hakkında savunma yaparsınız. bu kimseler zamanında müslümanlara fitneye yol açan belkide israil kaynaklı kimselerdir. o devirde müslümanşar bilinçli olduklarından gerekli işlemi yapmışlardır ve güçleri yettiğince bir kısmını şeriat dahilinde fitne çıkardıkları için cezalandırmışlardır.

Sizin tarif ettiğiniz anlamda bu site ve yazarları bana mürşitlik (yol göstericilik, ilim sağlama vesilesi, hatta isim vermiyeceğim ama bazı yazarlardan feyz alıyorum) etmiştir ancak bizim kavram olarak islamın ve sünnetin dışına ittiğimiz kavram farklı.
Yabancı olduğunuz bir konuyu inatla savunmanız beni şaşırttı.

aksi taktirde biz vesileleri inkar etmiyoruz, vesileleri Allah tavsiye ediyor, en güzel vesileler; kuran, iyi arkadaşlar, bilimsel veriler v.s. dir.

Alıntı:
Rabıta bir yöntemdir. Tarikat mensupları bu islam için şarttır demezler. Kuran da vardır da demezler. Daha önce anlattığım şekilde sadece bir yöntemdir. Başarılıdır değildir ayrı konu. Sonuçta insanlar Allah'a yaklaşmak için pek çok yöntemler denerler. Hepsi Kuran'da aynen yoktur. Kuran güzel amelden bahs ediyor. Nefis terbiyesinden bahs ediyor. Bunları gerçekleştirmek her müslümanın görevidir. Bunun için Kuran'a aykırı olmamak kaydıyla pek çok yöntem denerler.

Sonuç olarak Şeriatta helal-haram-mübah-farz gibi kavramlar vardır. Mübah olan davranışlar sınıfından herşey yapılabilir kimse bundan dolayı dinen ayıplanamaz.
Evet anlatmaya çalıştığım konuda bu zaten. rabıta islamda yok. isteyen ineğe dahi tapabilir, saygı duyarım ama bunu islamın hatta cennetin kapısı olarak gösteremez. olsaydı Kuranda Alllah peygamberin feyzini hayal edin çekin içinize ihata olun derdi.
lütfen din dışı budist gelenekleri böyle bir sitede savunmayalım. bilimsel bir dayanağı varsa mutlaka kuranda temeli olan dayanak olacaktır. o halde savunabilirsiniz.

İslam dışı her inanca ve saçmalığa bağlanmanlara saygı duyuyorum ama lütfen saf dinimize fitne sokmaya kalkmayın. nereden finanse edildiği bilnmeyen şeyh lakaplı ajanlara bu dinin vermeyin vebali çok yüksektir, hristiyanlar bu şekilde azdılar. bu kirli tuzağın bir parçası olarak ahirette hesaba çekilenlerden olmak istemezsiniz. Allah neden onca uyarıma rağmen dünyada hakimiyeti verdiniz diye sorduğunda, biz onca uyarına ve çalışın emrine rağömen tembellik ettik dünyadan elimizi eteğimizi çektik diyenlerden olmayalım. Allah dileseydi herkezi doğru yola iletirdi ama dilemedi, bu böyledir çünkü o böyle istedi. irademizi doğru kullanalım doğru kullardan olalım.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
ahmet karapınar (24. July 2010), Barış (6. June 2010), dost1 (3. January 2011), Miralay (7. June 2010)