Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. June 2010, 05:37 AM   #28
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Myro kardeşim öncelikle yazdıklarınızdan dolayı sizi tebrik ederim. İnşaAllah bundan dolayı da beni ayıplamazsınız.
Forumlar insanların birbiriyle bilgi alışverişi yaptığı ama daha çok sohbet içerikli bölümlerdir. Biz burada kardeşlik adına birbirimizi pohpohlarız da, eleştiririz de.
Tekfir etmeye gelince...
Biz Ali'yi,Veli'yi,Ayşe'yi,veya Maria'yı yani herhangi bir şahsı tekfir etmiyoruz.
Gidilen yolun insanı şirke götürdüğünü ve bu yolların Kur'an'la,tevhidle hiçbir bağlantısı yoktur diyoruz.

Bana kalırsa siz ya hiç bir tarikata mensub olmamışsınız,ya da tarikatleri tasavvuf tarihi kitaplarından okuyarak değerlendirme yapıyorsunuz.

Gerçekten bir tarikate mensub olsaydınız; kafanıza doldurulan saçma sapan hikayelerle,kıssalarla,evliya hayatlarından bölümlerle beyninizin yıkandığını müşahede edecektiniz.
Yine bir tarikate mensub olsaydınız; zamanla tevhid inanışından ne kadar uzaklaştırıldığınızı, Kur'an ve namaz yerine zikrin ve rabıtanın daha önemli olduğunu, dini bir soru sorduğunuzda ne kadar ayıplanacağınızı ve sorularınıza cevap bulamayacağınızı görecektiniz.
Çok şükür ki, hiçbir tarikate intisab etmeyip te, kulaktan duyma bilgilerle,okuduğunuz tasavvuf tarihi kitaplarıyla kanaat sahibi olmuşsunuz da, hala tevhide bağlısınız. (ki ben binlerce mensubu olan,şeyhin yanına gittiğinizde iğne düşecek kadar boş yer bulamayacağınız bir tarikate mensubtum. Hem de 20 yıllık uykuda ve Allah affetsin şirkle dolu bir hayat...) Bu yönden sizi tebrik ederim.

Yine hiiiç kardeşimin de temennisini size acizane arz ediyorum. Lütfen Kur'an'ı okuyunuz. Bize ışık tutacak sadece O'dur.
O bir rehberdir,ışıktır,mubindir, ve hatta değil fener; zifiri karanlık gecede yanan bir projektördür.

Selam, saygı ve muhabbetlerimle

Konu Miralay tarafından (5. June 2010 Saat 05:40 AM ) değiştirilmiştir.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (3. January 2011), hiiic (5. June 2010)